Картини Айвазовського, вилучені з маєтку Медведчука, можуть передати державі, а можуть… вкрасти

Ментальність російської орди

26/03/2023 AA 0

 Для того, щоб відправити сотні тисяч росіян на загарбницьку велику війну проти України і вести її вже понад рік, Кремлю не потрібно докладати значних ідеологічних […]

З маєтку підозрюваного у держзраді Віктора Медведчука вилучили 316 предметів мистецтва. Їх арештували і можуть конфіскувати на користь держави.

Про це пише «Слідство.Інфо».

Йдеться про предмети з маєтку у Пущі-Водиці, які вилучили наприкінці жовтня — тепер журналісти отримали доступ до їхнього переліку.

Серед вилучених речей є як портрети Медведчука та його дружини Оксани Марченко, так і цінні речі. Наприклад, там є три роботи українсько-російського художника Івана Айвазовського (на фото).

Двоє мистецтвознавців розповіли журналістам, що вартість однієї з цих картин може становити 80-200 тисяч доларів — за умови, що картина не підроблена.

Також у Медведчука знайшли пейзаж українського живописця Володимира Орловського, який може коштувати 100 тисяч доларів, та картину українського художника-реаліста Костянтина Крижицького. Вартість робіт останнього до повномасштабного вторгнення коштували до 30 тисяч доларів.

Нагадаємо, навесні 2022-го СБУ затримала Медведчука. За даними слідства, ФСБ росії хотіла вивезти його під виглядом військового ЗСУ в невизнане «Придністров’я», а звідти — до Москви, але політика затримали ще на виїзді з Київської області.

Відтоді Медведчук був під вартою. А 22 вересня 2022 року стало відомо, що його обміняли на 200 українських військових. Як уточнив глава ОП, він «уже дав усі можливі свідчення слідству».

За даними The Washington Post, на обміні Медведчука наполіг президент росії володимир путін, хоча ФСБ рф була проти обміну полонених через очікувану негативну реакцію громадськості в росії. Після обміну в кремлі заявили, що не знають, де зараз Медведчук і чи спілкувався він із путіним.

Президент Володимир Зеленський 10 січня позбавив громадянства Медведчука та ще трьох політиків. А Верховна Рада позбавила його депутатських повноважень.

MIXADV

цікаве