«Екостайл» – нове відділення психушки в Кропивницькому

“Показники розкриття” злочинів впали через нестачу ресурсу, але найбільша проблема попереду – експерт

08/02/2023 AA 0

Через високу залученість органів системи Міністерства внутрішніх справ до реагування на виклики воєнного стану на території України знизилися результати розслідування інших злочинів, які продовжують скоювати […]

«Екостайл» – підприємство, яке забезпечує збір, вивіз та утилізацію побутових відходів у нашому місті. Справа нелегка, але потрібна та корисна: питання чистоти, санітарії та гігієни були актуальними завжди.

У мене з цією організацією в березні 2021 року укладено договір, згідно якого я регулярно сплачую їй за вивіз сміття, коригуючи тарифи, які змінювалися, на їх сайті. Платив щомісяця, боргів не нажив, при укладенні договору подав встановленої форми довідку, виданою «Прозорим офісом» про склад сім’ї, згідно якої за адресою зареєстрована одна людина. Згідно цієї довідки і нараховувалася оплата за послугу.

В січні традиційно зайшов на сайт, щоб скоригувати суму за грудень 2022 р., і став свідком Новорічного дива: замість суми оплати за один місяць у мене в особистому кабінеті обліковується борг в розмірі 415,71 грн.

Оскільки в дива я не вірю давно, посилаю на сайт «Екостайлу» повідомлення: поясніть, а звідки така краса взялася? Отримую шедевральну відповідь (дослівно): «Бачимо що у Вас прописано 2 чол. Сплачували за 1го тому і борг». В ній прекрасно кожне слово, поясню, чому. По-перше, інститут прописки скасовано рішенням Конституційного суду України 14.11.2001 р. Відтоді прописки у нас нема, є реєстрація. По-друге: звідки вони бачать, що «прописано 2 чол.»? Тут взагалі дуже багато питань: а як саме це бачення відбувається (ясновидіння, інтуїція, доступ до реєстру реєстрації осіб, одна баба сказала). Чому саме 2 чол., а не наприклад, 2 жін.? По-третє: за який період борг за 2-х чол.?

Зателефонував на «гарячу лінію». Тут жіночий голос мені пояснив, що у них раз на 2 роки оновлюється власна база даних, і вони з тієї бази уточнюють інформацію про кількість зареєстрованих. А офіційні довідки з місця проживання вони якимось внутрішнім розпорядженням скасували, і тепер їх до уваги не беруть.

Я оплачую вивіз сміття за декілька житлових об’єктів. По частині з них ситуація аналогічна.

А тепер оцініть масштаб афери, яка містить в собі ознаки кримінального злочину.

Підприємство підтягує власну базу даних дворічної давнини про своїх абонентів. Там, де кількість зменшилася, перерахунок не відбувається: нема сенсу, гроші отримано. А за адресами, де два роки тому було зареєстровано більше, ніж сьогодні, роблять перерахунок і виставляють неіснуючий борг. Розрахунок на тих, хто злякається і заплатить.

При підписанні договору я приніс довідку про склад сім’ї, де була зазначена кількість зареєстрованих осіб – одна. Видану уповноваженим на це органом. Тепер «Екостайл» цю довідку визнало недійсною (а за законом на це має право виключно суд, а не менеджер «Екостайла»), а борг виставляє не на підставі офіційного документу, а з даних якоїсь власної міфічної «бази».

Офіційну інформацію про кількість зареєстрованих за адресою осіб «Екостайл» отримує з міського реєстру, який формує і веде відділ реєстрації фізичних осіб міської ради, розташований в Прозорому офісі. Це єдине на сьогодні джерело достовірної інформації. Був там, звірився, у мене з моменту укладання договору по сьогодні зареєстрована одна особа. Тобто, дії «Екостайлу» щодо бажання стягнути з мене неіснуючий борг цілком підпадають під відповідальність, передбачену ст. 190 ККУ (шахрайство). Тепер вони мають зробити запит до реєстру (через Прозорий офіс), отримати відповідь і тільки тоді зняти свої до мене претензії.

Мушу констатувати, що у комунального закладу «Обласна психічна лікарня» відкрився новий філіал за адресою: вул. Лавандова (колишня Моріса Тореза), 27.


Viktor Delyurman
в мережі Фейсбук

MIXADV

цікаве