СБУ провела обшук у Лаврі: відомо, що шукали

Чемпіонат світу з футболу в Катарі як Золотий батон світового футболу

29/11/2022 AA 0

Останніми днями, перед черговою хвилею ракетних ударів країни-терористки Росії, однією з топ-тем в українських медіа стали результати виборів до Національного олімпійського комітету (НОК) України. За […]


Але що знайшли, поки неясно

СБУ провела обшук у Лаврі: відомо, що шукали

Служба безпеки України заявила, що її співробітники провели обшук на території Києво-Печерської Лаври у Києві. У відомстві заявили, що заходи проводилися для того, щоб не допустити використання церковного комплексу як осередку “російського світу”. Про це йдеться у заяві СБУ, опублікованій у вівторок, 22 листопада.

“Служба безпеки України проводить контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві”, – йдеться у повідомленні.

У СБУ додали, що обшуки проводяться спільно з поліцією та Нацгвардією. Прес-служба відомства пояснила, що заходи проводяться на тлі ризику вчинення терактів і захоплення заручників, кількість яких збільшилася через війну. Як цілі обшуку в СБУ назвали:

  • недопущення використання Лаври як осередку “російського світу”;
  • перевірку даних про використання Лаври для приховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземців, зберігання зброї;
  • убезпечення населення від провокацій та терактів.

У СБУ запевнили, що обшук проводиться за безпосередньої участі представників церкви — він полягає в огляді території та приміщень Лаври та перевірці осіб на території комплексу щодо їхньої причетності до дій, які завдають шкоди державному суверенітету.Читайте такожСБУ відкрила кримінальне провадження щодо прославляння “русского мира” у Києво-Печерській Лаврі

“Всі дії здійснюються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду та віросповідання, як це визначено Конституцією України”, — додали в СБУ.

Нагадаємо, 13 листопада стало відомо, що у Києво-Печерській Лаврі під час повномасштабного вторгнення моляться за Росію. У храмі УПЦ звучала російська церковна пісня “Похвала Пресвятій Богородиці”. У ній співається про Росію і “пробудження Русі”.

Після цього в СБУ почали вивчати деталі інциденту. Глава відомства Василь Малюк заявив, що не допустить проявів проросійської пропаганди в Україні УПЦ МП в умовах повномасштабної війни країни з РФ.

MIXADV

цікаве