Ердоган заявив, що провів операцію в Сирії та Іраку через відмову рф відвести курдів від кордону.

Чемпіонат світу з футболу в Катарі як Золотий батон світового футболу

29/11/2022 AA 0

Останніми днями, перед черговою хвилею ракетних ударів країни-терористки Росії, однією з топ-тем в українських медіа стали результати виборів до Національного олімпійського комітету (НОК) України. За […]

Туреччина провела повітряну операцію в Сирії та Іраку через відмову росії виконати обіцянки щодо відведення курдських формувань від кордону республіки.

Про це заявив президент Реджеп Тайіп Ердоган. Його слова наводять CNN Turk та Daily Sabah.

Він нагадав, що Москва та Анкара домовилися в Сочі у 2019 році про те, що рф допоможе «очищати від терористів» території північного Іраку та Сирії. Однак москва не виконала і не збирається виконувати угоди, наголосив Ердоган.

«Ми заявили, що не мовчатимемо і вживемо заходів проти тероризму, якщо вони цього не зроблять. Так, ми завдали ударів та ліквідували 12 гнізд терористів у Кобані. Туреччина не стримуватиметься, ця антитерористична операція як з повітря, так і з землі триватиме».

Крім цього, Ердоган уточнив, що не спілкувався з президентом США Джо Байденом та російським президентом владіміром путіним щодо проведення операції.

«І Байден, і путін уже знають, що ми можемо робити такі речі у цьому регіоні у будь-який час. Насправді, як і в цьому випадку, ми завжди говоримо, ми можемо прийти раптово одного разу вночі».

Раніше Ердоган оголосив про проведення операції «Коготь-меч» проти «Робітничої партії Курдистану» (РПК, Туреччина визнала партію терористичною організацією) на півночі Сирії та Іраку. 20 листопада Туреччина завдала ударів по зайнятих курдами районах цих країн, стверджуючи, що територія використовувалася як база терористів для нападів на Туреччину. Ударів було завдано після того, як 13 листопада на пішохідній вулиці Істікляль у центрі Стамбула стався вибух, внаслідок якого загинули 6 людей та 81 постраждав. Туреччина поклала відповідальність за те, що сталося на РПК, турецька поліція повідомляла, що теракт вчинила громадянка Сирії 1999 року народження, яка визнала зв’язки з РПК. Також у рамках справи затримано ще близько 50 осіб.

На початку червня Ердоган оголосив про готовність розпочати нову антитерористичну операцію у Сирії, щоб «очистити від терористів» міста Телль-Ріф’ат та Манбідж. Тоді він також наголошував на тому, що США та росія «не виконали своїх зобов’язань щодо створення безпечної зони» у прикордонному районі. Крім цього, турецький президент звинувачував Фінляндію та Швецію, які збиралися вступати до НАТО, у тому, що вони надають притулок терористам, зокрема членам загонів народної самооборони (YPG) та РПК.

MIXADV

цікаве