Борель виступив за будівництво транспортних коридорів до Середньої Азії в обхід рф

Чемпіонат світу з футболу в Катарі як Золотий батон світового футболу

29/11/2022 AA 0

Останніми днями, перед черговою хвилею ракетних ударів країни-терористки Росії, однією з топ-тем в українських медіа стали результати виборів до Національного олімпійського комітету (НОК) України. За […]

Євросоюзу потрібно поглиблювати співпрацю із Середньою Азією, вважає голова європейської дипломатії Жозеп Боррель. На його думку, потрібно задіяти потенціал регіону в енергетичних постачаннях, імпорті критично важливої ​​сировини та нових транспортних коридорах в обхід росії.

Боррель вважає, що росія та Китай продовжують відігравати провідну роль у Середній Азії. Водночас, на його думку, країни цього регіону намагаються диверсифікувати відносини та бачать відповідного партнера у Євросоюзі.

«Як ЄС ми очевидно зацікавлені в тому, щоб скористатися цими змінами. Ми повинні поглиблювати зв’язки з регіоном, задіяти його величезний потенціал, який представлений в енергетичних постачаннях, постачанні критично важливої ​​сировини та нових транспортних коридорах, які не залежать від росії»,— написав Боррель у блозі за підсумками поїздки до Центральної Азії. Він зазначив, що йдеться про Транскаспійський коридор, розвиток якого обговорювався під час його візиту до Казахстану.

Жозеп Боррель під час візиту до Центральної Азії заявив, що ЄС лідирує за обсягами інвестицій у країни регіону та випереджає за цим показником росію та Китай. Країни Євросоюзу за останні 10 років інвестували у державу Центральної Азії €105 млрд.

У Самарканді минулого тижня відбувся перший саміт Організації тюркських держав. На саміті планували посилення політичного, економічного та культурного співробітництва членів ОТГ і багато говорили про вікову роль тюркського світу — «з’єднувати Схід і Захід, зближуючи світові цивілізації».

MIXADV

цікаве