З початку повномасштабного вторгнення СБУ викрила понад 700 колаборантів

“Показники розкриття” злочинів впали через нестачу ресурсу, але найбільша проблема попереду – експерт

08/02/2023 AA 0

Через високу залученість органів системи Міністерства внутрішніх справ до реагування на виклики воєнного стану на території України знизилися результати розслідування інших злочинів, які продовжують скоювати […]

З початку повномасштабної агресії російської федерації Служба безпеки України викрила понад 700 осіб, яких підозрюють у колабораційній діяльності.

Про це на брифінгу Сил безпеки та оборони повідомив речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко.

«З початку повномасштабної агресії рф СБУ викрила понад 700 таких осіб. І це саме за статтею 111-1 Кримінального кодексу України – колабораційна діяльність, якої до березня цього року взагалі не існувало. Тобто, на відміну від державних зрадників, тут ми говоримо про колаборантів у чистому вигляді», – підкреслив Артем Дехтяренко.

За його словами, пошук і покарання пособників рашистів наразі є одним із головних пріоритетів СБУ: «Ми цілодобово працюємо, аби не лише викрити зрадників і колаборантів, але й якісно задокументувати їхні злочини та в результаті притягнути до відповідальності».

Як пояснив Дехтяренко, кримінальні провадження щодо 268 колаборантів СБУ вже передала до суду, стосовно 53 із них ˗ винесені реальні судові рішення. Розслідування у решті проваджень тривають.

«Як приклад: нещодавній вирок мешканцю Луганщини, який передавав представникам російської окупаційної армії інформацію про підрозділи ЗСУ, що захищали область. За свою допомогу він хотів грошей і посаду в окупаційній адміністрації, а натомість проведе 12 років за гратами», – додав речник СБУ.

Загалом, як резюмував Артем Дехтяренко, українська спецслужба володіє повною картиною того, що відбувається на тимчасово окупованих територіях. «Робота у цьому напрямку триває. Нам поіменно відомий кожен колаборант, усі його установчі дані, коло спілкування і маршрути переміщення. Питання покарання цих осіб – це лише питання часу», – наголосив речник СБУ.

MIXADV

цікаве