Вибухи біля Джанкоя: що тримали там росіяни

Що вважати нашою перемогою?

08/06/2026 AA 0

Ми ведемо повномасштабну війну п’ятий рік, але досі не домовилися про те, що вважати перемогою. Хоча саме ця дискусія визначить, якою буде наша країна після […]

Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України повідомляє, що в районі пошкодженої вибухами залізничної станції Азовське в окупованому Криму росіяни розвантажували військову техніку та боєприпаси, а в районі аеродрому поблизу Джанкою стояли зенітно-ракетні комплекси рф.

Про це повідомив СтратКом ЗСУ.

“В районі Джанкоя російські окупанти значно посилили ППО за останній час. Але результат в наявності” – йдеться у повідомленні.

За даними СтратКому ЗСУ, в районі аеродрому поблизу Джанкою було розгорнуто, за попередніми даними, щонайменше 8 ЗРС С-400, 3 ЗРК С-300, 5 ЗРПК “Панцир-С1”. 

Крім того, на аеродромі було зосереджено 440 ТПК (транспортно- пускові контейнери). 

“Ці ТПК там були сконцентровані в такій кількості не так для захисту повітряного простору, як для відправлення до Херсонської та Запорізької областей, для обстрілів Миколаєва та Запоріжжя. Особливо напередодні та безпосередньо 24 серпня”, – йдеться у повідомленні.

“У районі залізничної станції “Азовська” проводилося розвантаження 17 ББМ, 10 САУ “Гвоздика”, 7 САУ “Мста-С”, 2-х САУ “Піон”, 3 од. РСЗВ БМ-21 “Град”, а також боєприпасів. І це без урахування того, що вже стояло і нудилося під гарячим кримським сонечком.

Джанкой – це дуже жирна вузлова транзитна ціль. І ця дуже жирна ціль чекала свого часу. Як і інші цілі чекають свого часу. Адже констатуємо знову порушення правил куріння у невстановленому місці” – повідомляє СтратКом ЗСУ.

Нагадаємо: вранці 16 серпня у районі села Майське Джанкойського району окупованого Криму сталася пожежа на майданчику з боєприпасами, вони детонували. Крім того, вибухами було пошкоджено залізницю між між станціями Азовське та Роз’їзд.

У міноборони рф заявили про диверсію, що завдала шкоди лінії електропередач, електростанції, залізничному полотну, а також житловим будинкам.

9 серпня на військовому аеродромі “Саки” у Новофедорівці сталися вибухи, там росія втратила орієнтовно 9 літаків.

MIXADV

цікаве