В росії зробили крок до війни з Норвегією

Це справжнє визнання: Провідна газета Польщі назвала Залужного першим отаманом України (фото)

15/08/2022 AA 0

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залежний став героєм та улюбленцем усіх українців. Вагу його авторитету вже починають розуміти й за кордоном. Стратегічний талант Валерія Залужного не лише […]

Голова Держдуми В’ячеслав Володін доручив думському комітету з міжнародних справ розібратися з питанням припинення договору між росією та Норвегією про розмежування морських просторів та співробітництво у Баренцевому морі.

Про це повідомляє Коммерсант.

Депутат від КПРФ Михайло Матвєєв нагадав на засіданні нижньої палати парламенту, що договір був ратифікований Держдумою у 2010 році. “175 тисяч квадратних кілометрів Баренцевого моря ми поступилися Норвегії”, – сказав Матвєєв, його цитує прес-служба Держдуми.

Договір був покликаний зміцнювати «взаємодію арктичних країн», наголосив депутат. Однак сьогодні, за словами Михайла Матвєєва, Королівство Норвегія «перешкоджає Шпіцбергену, в наші поселення, направляти продовольчі вантажі».

У відповідь В’ячеслав Володін зазначив, що у Держдумі присутній голова комітету з міжнародних справ Леонід Слуцький. “Давайте попросимо Леоніда Едуардовича розібратися в цьому питанні і потім проінформувати депутатів”, – сказав Володін.

Наприкінці червня Норвегія відхилила заявку на постачання 20 тонн товарів для російських поселень на Шпіцберген через санкції. Генеральний консул росії на острові Шпіцберген Сергій Гущин заявив, що продуктів харчування на острові вистачить до серпня, проте спостерігаються проблеми з ліками та обладнанням.

Офіційна чисельність росіян на норвезьському острові становить начебто 500 шахтарів тресту “Артикуголь”, які за офіційними російськими даними добувають аж 120 тис тон вугілля за рік, більшість якого йде на … опалювання російського поселення на острові. Тобто один шахтар добуває за зміну в середньому одну тонну вугілля.

MIXADV

цікаве