Європарламент проголосував за створення міжнародного трибуналу щодо злочинів рф в Україні

Історія острову Зміїний на якому немає змій

03/07/2022 AA 0

“Русский воєнний корабль, іди нах*й!” – фраза, промовлена українським прикордонником з чорноморського острова Зміїний, стала легендарною з першого дня повномасштабного російського нападу на Україну. Атака […]

Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, яка закликає створити спеціальний міжнародний трибунал щодо злочинів, які здійснила рф в Україні внаслідок вторгнення.

“Спеціальний міжнародний трибунал має проводити розслідування щодо російських лідерів та воєначальників та їхніх союзників за злочин агресії проти України”, – йдеться у повідомленні ЄП за підсумками голосування.

Як зазначили, у резолюції, ухваленій у четвер, парламентарі закликають ЄС вжити всіх необхідних заходів у рамках міжнародних розглядів та судів, щоб підтримати судове переслідування російського та білоруського режимів за військові злочини, злочини проти людяності, геноцид та агресію.

Ці розслідування та подальші судові переслідування мають також поширюватися на всіх військовослужбовців російських збройних сил та державних чиновників, причетних до воєнних злочинів, просять депутати Європарламенту.

“В ухваленому тексті міститься прохання до ЄС підтримати створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання за злочин агресії, здіснений проти України, щодо якого Міжнародний кримінальний суд (МКС) не має юрисдикції, і притягнути до відповідальності російських політичних лідерів та воєначальників, а також їхніх союзників “, – пояснили у ЄП.

Депутати Європарламенту також хочуть, щоб ЄС якнайшвидше надав усі необхідні ресурси, а також адміністративну, слідчу та матеріально-технічну підтримку, необхідну для створення такого трибуналу.

Депутати Європарламенту наголошують, що ЄС має діяти швидко, оскільки існує серйозний ризик того, що через бойові дії, які тривають, будуть знищені докази, пов’язані з воєнними злочинами.

Вони висловлюють повну підтримку розслідуванню прокурора МКС та роботі слідчої комісії Управління Верховного комісара ООН з прав людини, а також незалежних організацій громадянського суспільства та української влади, які займаються збиранням доказів.

Депутати Європарламенту вітають спільну слідчу групу, створену Литвою, Польщею та Україною, діяльність якої координує агентство Європейського Союзу зі співробітництва в галузі кримінального правосуддя Євроюст, у роботі якої братиме участь прокуратура МКС, та закликають інші держави-члени приєднатися до цієї команди.

Парламентський орган головної європейської правозахисної організації у квітні ухвалив резолюцію, яка закликає всіх її членів та держав-спостерігачів створити міжнародний кримінальний трибунал, наділений повноваженнями розслідувати та переслідувати російських політиків та солдатів, які здійснили воєнні злочини в Україні.

MIXADV

цікаве