Залишатися вірними УПЦ МП, знаючи, що робить росія сьогодні – це злочин, – нардеп Ігор Гузь

Історія острову Зміїний на якому немає змій

03/07/2022 AA 0

“Русский воєнний корабль, іди нах*й!” – фраза, промовлена українським прикордонником з чорноморського острова Зміїний, стала легендарною з першого дня повномасштабного російського нападу на Україну. Атака […]

Ігор Гузь

Сьогодні питання церкви в Україні є не тільки питанням релігійним, але й політичним, оскільки в країні війна, а одна з найбільших церков – «УПЦ» МП – керується з росії. З країни, яка зазіхає на українські землі та вбиває людей.

Про це розповів  народний депутат Ігор Гузь, передає «БУГ».

Як розповів парламентар, окрім військового фронту, в країні йде тотальна боротьба за українськість і проти усього російського: в економіці, культурі, в медіа і, в тому числі, у релігії.

«Якщо хтось сьогодні скаже, що це не справа політиків, а кого ж тоді справа? Як на мене, сьогодні це питання національної безпеки. Тому що наявність великої церкви в країні, яка має зв’язок безпосередньо з російською федерацією, з московою, є великим ризиком. Це загроза для української держави на перспективу», – сказав Ігор Гузь.

Як розповідає нардеп Гузь, люди в громадах самі повинні вирішити спокійно і чітко, провести збори. За них ніхто кроку вперед не зробить. Проте є вже стежка, яку пройшли багато парафій раніше. Ця стежка вказана на сайті «Єднаймося».

«Ми зробили таку кампанію і сайт, відкрили гарячу лінію. Людина телефоном може роз’яснити, як правильно юридично зробити перехід. Перехід до ПЦУ – це справа самих парафій в кожному селі і місті. Буває, що люди чекають, що хтось приїде і розбереться за них, але це не зовсім правильно».

Депутат зауважив, що підтримав би закон про заборону УПЦ МП в Україні. Він вже зареєстрований у парламенті. Але, на превеликий жаль, його не виносять до зали.

«Люди повинні зрозуміти: ніхто не забирає церкву у громади. Все, що зміниться після переходу – це розрив з москвою, це служба українською мовою. Хто розуміє старослов’янську? Все інше – це базиси, які незмінні, вони ідентичні. Мені здається, що в такий час, як сьогодні, знаючи, що робить росія, залишатися вірними УПЦ МП – це злочин», – резюмував Гузь.

Нагадаємо, раніше нардеп Ігор Гузь запустив всеукраїнську кампанію підтримки переходу до ПЦУ.

MIXADV

цікаве