У Кропивницькому взялися прибирати російську вуличну топоніміку

Новий задум Путіна. Навіщо Кремль активізував усіх своїх агентів

21/05/2022 AA 0

Андрій Піонтковський: У РФ розгортає кампанію під гаслом Don’t humiliate Russia — не принижуйте Росію (Фото:Reuters) Москва розуміє спрямовану проти неї тенденцію і робить зараз безпрецедентні зусилля, мобілізуючи […]

У Кропивницькому більше немає площі Дружби народів та низки вулиць — їх перейменували 12 травня, під час сесії міської ради.

Як повідомила депутатка міської ради Валентина Яремчук, натомість з’явилися такі вулиці, як Геpoїв Маpіупoля, Святoслава Хopoбpoгo, Степана Чабана та Героїв-рятувальників…

“Зміна російських топонімів на українські особливо актуальний процес, коли проти України ведеться повномасштабна війна з Російською Федерацією. Депутати прийняли рішення, але внесли деякі зміни”, – зазначила вона. – “Тепер одна з найбільших магістральних вулиць нашого міста — вулиця Родимцева перейменована на вулицю Героїв Маріуполя, і ця назва буде уособлювати в собі героїзм всіх наших українських міст, які проявляли нелюдський супротив окупантам. Вулиця Героїв-рятувальників — нова назва вулиці Волкова. Українські рятувальники від початку широкомасштабного вторгнення росії демонструють неабиякий героїзм, гасять пожежі й розбирають завали в режимі нон-стоп під артилерійськими, ракетними чи авіаційними ударами, ризикуючи собою заради порятунку інших”.

Площа Дружби народів, яку неодноразово пропонували перейменуватине стали, і вона стане непомітним фрагментом вулиці Євгена Маланюка, яку вона чомусь ділила навпіл.

Життя  перейменування новини Кропивницький Кіровоградщина вулиці 2022 Травень

Рішення готували нашвидкоруч, а тому і кілька охтирських назв та “дуже виразна” назва вулиці – Учительська. Нейтральних назв як Учитильська у місті більше сотні, і стільки ж російських, якщо не більше. Непомітна ліквідація площі, яка існувала десятки років теж свідчення поспіху. Хоча за назву площі влаштовували навіть громадський конкурс, де був з десяток пропозицій. Дивує і вибір вулиць для перейменування. В місті по цей час в топоніміці присутні імена російських терористів… Цього разу зникла вулиця Степана Халтуріна, але залишилася вулиця іншого трориста Івана Каляєва… А ще дивним чином у істі в минуле перейменування забракували назви вулиць Миколи Садовського та Ярослава Мудрого.

MIXADV

цікаве