Як визначити колаборантів у церкві? Інструкція від священника ПЦУ Леоніда Бачинського

Новий задум Путіна. Навіщо Кремль активізував усіх своїх агентів

21/05/2022 AA 0

Андрій Піонтковський: У РФ розгортає кампанію під гаслом Don’t humiliate Russia — не принижуйте Росію (Фото:Reuters) Москва розуміє спрямовану проти неї тенденцію і робить зараз безпрецедентні зусилля, мобілізуючи […]

Леонід Бачинський / Фейсбук

Священник Леонід Бачинський, який перейшов із філії Російської церкви до Православної церкви України, розповів, як можна вирахувати колаборантів серед єреїв московського патріархату в Україні.

За словами священнослужителя, колаборанти серед представників УПЦ МП постійно називали представників ПЦУ «розкольниками» чи «не благодатними». «Зараз священнослужителі Московського патріархату таких слів не говорять, бо знають, яка буде до них реакція нашого народу», – зазначив отець Леонід в інтерв’ю Главкому.

Він пояснив, якщо хтось із діячів церкви використовує таку лексику на адресу єреїв ПЦУ, то це, цілком імовірно, може бути проросійський колаборант.

До війни ж, нагадав Леонід Бачинський, таку пропаганду священники та єпископи УПЦ МП вели постійно. «Такі висловлювання показували рівень вихованості і порядності людини», – упевнений отець Леонід.

Він також пояснив, чому частина представників української філії РПЦ досі не перейшли до ПЦУ. «Одних тримає нерішучість, інших – страх за сім’ю і парафію», – зазначив отець Леонід (Бачинський), додавши, що священники УПЦ МП досі чекають «прозріння» церковного керівництва.

Нагадаємо, раніше в місті Білій Церкві парафія УПЦ МП приєдналась до ПЦУ разом із священником Леонідом Бачинським. Також на Житомирщині парафіяни н. п. Діброва та Йосипівка приєднались до ПЦУ.

MIXADV

цікаве