На Кіровоградщині московські попи втрачають вплив на паству

Історія острову Зміїний на якому немає змій

03/07/2022 AA 0

“Русский воєнний корабль, іди нах*й!” – фраза, промовлена українським прикордонником з чорноморського острова Зміїний, стала легендарною з першого дня повномасштабного російського нападу на Україну. Атака […]

Дві громади москоської церкви на Кіровоградщині перейшли до Православної церкви України. Таке рішення прийняли місцеві громади та один зі священників. Наразі вирішується подальша доля ще кількох громад. Про це  повідомив єпископ Кропивницький та Голованівський Марк.Вiдео  ПЦУ новини митрополит Іоасаф Кропивницький Кіровоградщина Єпископ Марк 2022 Квітень

У Капітанівці на Новомиргородщині громада виступила проти Московського патріархату.

Він розповів, що громада села Бірки Олександрівської громади вирішила перейти до ПЦУ ще у 2018 році, провела збори й зареєструвала зміни в статуті. Проте священник московського патріархату до недавнього часу продовжував вести богослужіння у храмі.

“Люди не виставили його силою, а вирішили йти юридичним шляхом. Оскільки протилежна сторона, в особі Олександрійської єпархії московського патріархату та настоятеля, звернулася до суду. І хоча так і не добилася бажаного результату, але храм не залишала. Тому цього разу ми вже готували позов до суду, щоб видворити його звідти. Однак кілька днів тому громада зібралася біля церкви й рішуче заявила про свою позицію з огляду на ті події, які відбуваються в Україні. І священник сам віддав ключі. Тому фактично люди нарешті отримали своє майно, незаконно зайняту споруду храму”, – розповів єпископ Марк.

У Капітанівці Новомиргородської громади парафіяни разом зі священником перейшли до Православної церкви України.

“Я завтра їду туди на першу службу”, – повідомив Марк Левків.  – “Ми знали цього священника, тому що багато священників, які на початку двохтисячних перейшли з московського патріархату до нас, підтримували з ним хороші стосунки. Він ніколи з нами не ворогував. Тому ми з радістю прийняли його в нашу родину. Тим більше це було одностайне рішення громади. На початку тижня до Капітанівки приїжджав митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф (УПЦ Московського патріархату – ред.) і хотів вигнати настоятеля храму, який його фактично і будував, а також служив у цій парафії три десятиліття. Однак люди не дали цього зробити та вигнали московських священників із села”.


Він також анонсував перехід ще кількох храмів і священників, але повідомити подробиці пообіцяв, коли відбудеться перехід.

За час після отримання ПЦУ Томосу від Вселенського Патріархату до ПЦУ добровільно приєдналися парафії з Успенки, Перегонівки та Чечеліївки, хоча і мали шалений тиск з боку УПЦ МП.

MIXADV

цікаве