Україна може здійснювати морські та річкові перевезення тільки через порти Дунаю

Історія острову Зміїний на якому немає змій

03/07/2022 AA 0

“Русский воєнний корабль, іди нах*й!” – фраза, промовлена українським прикордонником з чорноморського острова Зміїний, стала легендарною з першого дня повномасштабного російського нападу на Україну. Атака […]

Через блокування росією морських портів “Великої Одеси” та Миколаєва, окупації Бердянська та штурму Маріуполя Україна станом на сьогодні може здійснювати морські та річкові перевезення тільки через порти Дунаю на півдні Одеської області.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина в Одесі, повідомляє ЦТС із посиланням на Порти України.

Найбільші морські торгові порти змушені були зупинити свою роботу через блокування заходу та виходу в акваторію Чорного моря.

Саме тому віце-прем’єр обговорила важливі кроки, необхідні для переорієнтації зовнішньоекономічної діяльності на порти, що діють, і сухопутні коридори.

Зокрема, вона зазначила, що потрібно активніше використовувати можливості Дунайського судноплавства.

“Незважаючи на військовий стан, для розвитку внутрішніх водних шляхів та річкового судноплавства України настає зоряний час. Триває робота з набуття Україною статусу кандидата в члени в Європейський Союз, що відкриє нам доступ до структурних фондів ЄС. Соціальна та фінансова стабільність, енергетична та логістична безпека будуть основними напрямками фінансування”, – заявила Стефанишина.

У цьому контексті вона наголосила на необхідності розробки системних пропозицій щодо розвитку водних шляхів, адже, за її словами, підтримці річкового судноплавства буде приділено особливу увагу у діалозі з Єврокомісією.

MIXADV

цікаве