Швейцарія готова заблокувати більше 200 млрд дол. росіян

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню

04/07/2022 AA 0

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню вкотре свідчить, що росія цілеспрямовано обирає своїми цілями цивільні, а не військові об’єкти. Про це […]

У банках Швейцарії знаходиться до 213 мільярдів доларів збережень російського походження. Доступ до грошей російських можновладців можуть заблокувати через санкції.

Про це повідомляє Reuters, передає Суспільне.

За оцінками Швейцарської асоціації банкірів (SBA), банки тримають на офшорних рахунках від 150 до 200 мільярдів швейцарських франків (213 мільярдів доларів) грошей російських клієнтів.

Це вказує на те, що масштаби бізнесу багатих росіян з банками у Швейцарії, найбільшому у світі центрі офшорного збагачення, набагато ширші, ніж балансові ризики, які деякі її фінансові фірми почали деталізувати.

Інформація SBA рідкісна для Швейцарії, яка відхиляла багато попередніх запитів про прозорість, і стала відомою, коли вона зробила незвичайний крок, застосувавши санкції Європейського Союзу до російських грошей після вторгнення москви до України.

У Швейцарії зараз розгоряються дебати щодо посилення тиску на росіян. Маттеа Меєр, співголова соціал-демократів, закликає обмежити будь-які кошти, що належать росіянам, близьким до президента Путіна та його уряду.

“Частина належить лояльним кремлю олігархам. Гроші та їхня діяльність… допомагають фінансувати війну. Швейцарія має зробити все можливе, щоб перекрити грошові потоки, — сказала вона.

Нагадаємо, 16 березня Швейцарія схвалила санкції проти ще понад 200 фізичних та юридичних осіб з рф “у звʼязку із серйозними порушеннями міжнародного права росією в Україні”.

Згідно з розслідуванням “Схем”, через один з інтернет-банків Швейцарії, який став популярним серед громадян Росії, можна розплачуватися карткою, яку випустили у РФ. Таким чином фактично банк дає змогу обходити санкції ЄС та США.
«Аргумент»

MIXADV

цікаве