В Україні змінилися умови виходу на пенсію за віком, вийти на відпочинок можна лише у 63 роки при стажі у 29 років

Це справжнє визнання: Провідна газета Польщі назвала Залужного першим отаманом України (фото)

15/08/2022 AA 0

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залежний став героєм та улюбленцем усіх українців. Вагу його авторитету вже починають розуміти й за кордоном. Стратегічний талант Валерія Залужного не лише […]

 В Україні з 1 січня 2022 року змінилися умови виходу на пенсію за віком для чоловіків та жінок: право вийти на пенсію мають особи, які напрацювали не менше ніж 29 років трудового стажу. Якщо до цього віку стажу не вистачає, то вийти на відпочинок можна лише у 63 роки, а стаж має бути не менше ніж 19 років.

 Якщо ж у 63 роки немає і такого стажу, то вихід на пенсію доведеться відкласти до 65 років, однак і тут важливий стаж, він має бути від 15 до 19 років, повідомляє  Центр журналістських розслідувань. Якщо до 65 років громадянин не накопичив 15 років стажу, він має право отримувати соціальну виплату з цього віку.

Якщо зібрали потрібну кількість стажу, можете звертатися до органів Пенсійного фонду ще за місяць до досягнення необхідного віку, а також у будь-який момент після. Перелік необхідних документів опубліковано на сайті ПФУ.

Щороку трудового стажу додає лише 1% до пенсії, тоді як особистий коефіцієнт вирішує набагато більше.

Коефіцієнти бувають наступні: 0,5, 1 і 3 і це залежить від того, наскільки офіційна зарплата була більшою, дорівнювала або менша за середню по країні.

Верховний Суд України постановою у справі №235/23567/17 став на захист людей, поставив крапку у цьому та нагадав, що основи й механізми призначення, перерахунку й виплати пенсій із коштів Пенсійного фонду регулюються Законами України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення».

MIXADV

цікаве