Росіяни добилися головного у гібридній війні – зупиняють нашу економіку

Новий задум Путіна. Навіщо Кремль активізував усіх своїх агентів

21/05/2022 AA 0

Андрій Піонтковський: У РФ розгортає кампанію під гаслом Don’t humiliate Russia — не принижуйте Росію (Фото:Reuters) Москва розуміє спрямовану проти неї тенденцію і робить зараз безпрецедентні зусилля, мобілізуючи […]

Україну включили в stop-list по інвестиціях більшість країн світу

Те, про що всі розумні люди попереджали останній рік, сталося. Більшість банків і компаній, які працювали з Україною по лінії кредитування (товарного та фінансового), стали масово призупиняти свої проєкти.

Це стосується всієї географії світу – від країн ЄС до Китаю (в китайській пресі дуже активно, між іншим, обговорюється тема можливої війни). Простіше кажучи, росіяни добилися найголовнішого в гібридній війні проти нас: вони починають зупиняти нашу економіку не лише через енергетику, але, що ще страшніше, через неможливість її модернізувати в найближчі роки.

Перше, що потрібно розуміти: найближчим часом сюди будуть заходити тільки політичні гроші.

По-друге, головним інвестором залишиться держава, яка концентрується виключно на будівництві асфальтних доріг. Для тих, хто ще досі не зрозумів: таке будівництво – це кредитування інших країн (в собівартості дороги лише 20-25% інвестиції залишається в Україні).

Головним інвестором залишиться держава, яка концентрується виключно на будівництві асфальтних доріг. Таке будівництво – це кредитування інших країн

По-третє, ми опиняємося в ситуації, коли і без того мінімальна модернізація нашого реального сектору, стане фактично нульовою.

Що мала б робити держава? Підтримати всіх, хто будує щось нове чи модернізує старе.

Але, на жаль, Кабмін відстає на пів року. Ми тільки зараз думаємо, як допомогти підприємствам у зв’язку з високою ціною на енергоносії, взагалі не помічаючи нові виклики (про таку річ, як прогнозування цих викликів годі й говорити).

Тому вже зараз треба говорити про те, що цей рік знову стане рекордним з еміграції молодих людей. І в грудні ми про це говоритимемо на ефірах. Хоча про це треба говорити вже зараз. І не тільки говорити, а починати міняти підходи до управління економікою.

Оригінал

MIXADV

цікаве