Витоку персональних даних не було, – Держспецзв’язку про хакерську атаку на урядові сайти

Європа має Українське коріння…

20/01/2022 AA 0

Ну й США та Велика Британія. Мабуть не даремно Річард Левине Серце мав українське походження. Та й Вольдемар І Здор, данський король був онуком київського […]

хакерПоділитися:

СБУ та Держспецзв’язку спільно з відповідними органами державної влади проводить розслідування щодо хакерської атаки на низку урядових сайтів. Більшості атакованих сайтів вже відновили доступ

Про це передає Держспецзв’язку.

У ніч із 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші. На головній сторінці цих сайтів було розміщене повідомлення провокаційного характеру. Контенту сайтів при цьому змінено не було, і витоку персональних даних не відбулося, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з метою недопущення поширення атаки на інші ресурси та локалізації технічної проблеми тимчасово призупинено роботу низки інших урядових сайтів.

Наразі Держспецзв’язку спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається розслідуванням інциденту.

Більшу частину постраждалих державних ресурсів уже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом.

Також повідомляється, що мобільний застосунок “Дія” працює в штатному режимі.

У кіберполіції повідомили, що наразі вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Фахівці зазначають, що під кібератаку потрапили такі сайти:

 1. МЗС;
 2. ДСНС;
 3. Міносвіти;
 4. Мінспорту;
 5. Міненерго;
 6. Мінагрополітики;
 7. Мінветеранів;
 8. Кабміну;
 9. Мінзахисту довкілля;
 10. Державна казначейська служба;
 11. портал “Дія”.

MIXADV

цікаве