ТЕЧЕ РІЧКА НЕВЕЛИЧКА…

Bellingcat: Накануне смерти Шишова стало известно о появлении сотрудников ФСБ в Киеве

03/08/2021 admin 0

В организации Bellingcat, которая занимается журналистскими расследованиями, комментируя смерть Виталия Шишова, заявили, что в Киеве присутствуют сотрудники российской ФСБ. Об этом, в частности, сказал журналист-расследователь […]

(Матеріал для любителів рідного краю)Наша область вкрита густою мережею річок різної категорії – великі (довжина за 100 км), середніх (до 100 км), малих (до 10 км) і струмків (у межах 1 км). У обласному центрі таких природних гідроутворень сім – п’ять на правому березі, два – на лівому. Всі вони мають свою, цікаву і захоплюючу історію, багатьом мешканцям міста мало відому. Шість з них є прямими притоками головної водної артерії міста – Інгулу, впадають у нього у межах міста. Розповідь про них розпочнемо з річок, як впадають до головної у її верхів’ї на правому березі, далі – униз по течії.

Розповідь перша. ГРУЗЬКА.

Мала річка. Витік у днищі глибокої розлогої балки с.Овсяниківки Кіровоградського району. В Інгул впадає на околиці Кропивницького – Лелеківці. Річка невеличка, та історію має чималу. Її згадує у своєму щоденнику академік-природознавець Петербурзької Академії наук Йоган Гільденштедт (німець за походженням). Він з науковою експедицією побував у наших краях влітку 1774 року. Назва річки на той час існувала, походить вона від болотистих берегів на переправах, якими користувалися чумаки та інші проїжджї. У літературі річку Грузьку згадав Тарас Шевченко у повісті ”Наймичка”. Він у дитинстві з чумацькою валкою у 1825 році переправлявся через Грузьку (Тарас називає її Грузівкою). Грузька згадується у документах, пов’язаних з будівництвом земляної фортеці та населених пунктів Обознівки, Овсяниківки, Лелеківки. Саме неподалік неї козак Яків Лелека заснував слободу, яка згодом переросла у велике село, з 1963 року включене до складу тодішнього Кіровограда. На берегах Обознівки і сусідньої Катеринівки облаштовано чудові водні водойми-ставки з базами відпочинку, які своїми принадами відпочинку не поступаються більш відомим на великих річках.

Фото Юрій Матівоса.
Юрій Матівос

MIXADV

цікаве

Be the first to comment

Leave a Reply