Що там говорили жителі будинку з колонами і їх любителі?

У Харкові суд відмовився перейменувати проспект Григоренка на честь маршала Жукова

03/12/2021 AA 0

У Харкові Другий апеляційний адміністративний суд відмовив міськраді у перейменуванні проспекту Петра Григоренка на проспект маршала Жукова. Про це повідомив адвокат Андрій Коломійцев, передає Укрінформ. “Апеляційний […]

Що там говорили жителі будинку з колонами і їх любителі? Мінус десять дерев, то геть “незамєтно” і буде гарно! А що ми вам говорили? Що більшість дерев буде знищено!!! Початок покладено! Радійте новій плиточці під жарким літнім сонцем!!!+2

 Свіжі новини по Центральному скверу. Сьогодні там зустрічалися з ландшафтним дизайнером Тетяною, дізналися подробиці запланованих робіт. Під час всіх цих розмов про дерева, кущі, доріжки поруч із нами стояв великий сумний слон, який символізував собою те, що реконструювати і “робити красівою” будуть тільки половину скверу. Друга половина буде знищена під “Макдональдс” – ось ви бачите його на плані: величезна махіна, ще одна допоміжна будівля, дві лінії мак-драйву. Від скверу залишиться всього 28 дерев – від тих 102, які в ньому були. 74 дерева – чи не занадто велика ціна за те, щоб похавать бургерів? Хоча кого я питаю і навіщо, вже пізно щось питати, уже для себе відповів на це питання. Садити нові дерева?

Я вам казала ще 2 місяці назад, що не будуть їх садити, але ж ніхто не звернув уваги. Окей, надаю слово ландшафтному дизайнеру Тетяні:- Під великими деревами неможливо посадити маленькі саджанці. Навіть якщо ви обкарнаєте великим всю крону, щоб вони не давали тінь, все одно внизу – переплетена коренева система, яка задушить нові саджанці. В поганих умовах вони і ростуть погано, викривлюються, нахиляються в сторони. Є лише кілька місць для посадки – над засипаними підвалами і подекуди між деревами.

Із порід виберуть “червоні” – декоративну сливу, можливо, також модрину (лиственница – рос), а решта – кущі, багаторічники. Ялини, які погано в нашому кліматі ростуть, домовилися замінити на сосни.Також по периметру сквер хочуть обсадити живою огорожею – ведеться мова про граб, з нього виходить хороший живопліт.

Фонтан буде “ходячий” – такий, як в дендропарку, вода йде з отворів з-під землі, щоб діти по ньому бігали.Щастя велике. Знайома каже: постійно діти після того фонтану хворіють, застуджуються, очі від хлорки печуть. Поруч буде розвернута до скверу задня господарська частина макдональдса, сміттєві баки, машини. І фонтанчик. Ну таке.

Але найбільше мене здивувало інше. При питанні про те, що буде далі після того, як вони це все зроблять і здадуть – в їх очах велика невизначеність. Буде “подвод води” – труба, з якої можна буде набирати воду для поливу, але хто буде поливати – вони не знають. Охорони ніякої не буде. Після реконструкції і здачі об”єкта підрядники просто передають сквер на баланс міста. Тобто ви зрозуміли: “ми прийшли, вклали купу грошей, на половині скверу вам зробили красіво, другу половину забрали собі – а далі хоч трава не рости.

А далі в нас на черзі Маріуполь, Обухів і Чорноморськ, де ми точно так же побудуємо макдональдси на місці скверів”.

Окремо питання до того, що буде з рухом транспорту. Подивіться на цей план – виїзд куди? Прямо на перехрестя… Боже, який брєд це все….

Лілія Поливода в мережі Фейсбук.

MIXADV

цікаве