Facebook є одним з найбільших у світі постачальників кліматичної дезінформації (ДОСЛІДЖЕННЯ)

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню

04/07/2022 AA 0

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню вкотре свідчить, що росія цілеспрямовано обирає своїми цілями цивільні, а не військові об’єкти. Про це […]

Новий аналіз показує, що приблизно 818 000 кліматичних постів з дезінформацією отримували 1,36 мільйона переглядів щодня.

Новий аналіз тисяч публікацій показав, що масштаби дезінформації на тему клімату у Facebook “приголомшують” і “істотно збільшуються” показав. Про це повідомляє The Guardian.

Незалежна наглядова група та екологічна некомерційна організація Stop Funding Heat зробили звіт Real Facebook, у якому проаналізували дані із понад 195 сторінок і груп Facebook. Дослідники знайшли приблизно 45 000 дописів, які применшують або заперечують важливість кліматичні кризи. В сукупності такі дописи отримали від 818 000 до 1,36 млн переглядів.

Так як публікація дослідження збігається з кліматичним самітом Cop26 в Ґлазгоу, дослідники закликають уряди з усією серйозністю розглянути роль дезінформації про клімат у соціальних мережах у зриві битви за скорочення викидів парникових газів.

“Наші дані показують, що Facebook є одним з найбільших у світі постачальників кліматичної дезінформації”, — сказали дослідники.

У дослідженні було проаналізовано 195 сторінок, які, як відомо, поширюють дезінформацію про кліматичні кризи за допомогою аналітичного інструменту Facebook CrowdTangle. Групи з такими назвами, як «Зміна клімату — це природно», «Зміна клімату — це лайно» та «Кліматичний реалізм» в основному ділилися мемами, що заперечують існування зміни клімату та висміюють політиків, які намагаються вирішити цю проблему за допомогою законодавства. До груп, які не були «односторонніми», були включені сторінки таких діячів, як правий політик Марджорі Тейлор Грін, які розміщували оманливі статті та дезінформацію щодо кліматичної кризи.

З словами менеджера із досліджень і партнерств Stop Funding Heat Шона Б’юкана, за останній рік кількість взаємодій на один дезінформаційний допис зросла на 76,7% і якщо вона продовжуватиме зростати такими темпами, це може завдати значної шкоди в реальному світі.

У свою чергу Facebook висловив сумніви щодо методології дослідження, припустивши, що не всі повідомлення, позначені у звіті, є дезінформацією.

“Ми зосереджені на зменшенні фактичної кліматичної дезінформації на нашій платформі, тому ми співпрацюємо з глобальною мережею перевіряючих факти та зменшуємо розповсюдження всього, що вони оцінюють як неправдиве чи оманливе, і відхиляємо будь-яку рекламу, яка була скасована”, – заявила компанія.

Раніше Facebook заявляв, що продовжує протидіяти поширенню дезінформації, позначаючи кліматичні дані та скеровуючи користувачів до свого наукового центру зі зміни клімату, який містить дані з надійних джерел щодо кліматичної кризи.

“Facebook не може і не буде контролювати себе. Нам потрібен реальний, незалежний, прозорий зовнішній нагляд і регулювання, а також розслідування всієї діяльності Facebook, включаючи небезпечне поширення кліматичної дезінформації»”, – йдеться у заяві Наглядової ради Real Facebook.

Варто зазначити, що Facebook уже давно критикують за поширення кліматичної дезінформації на своїх платформах. У травні 2021 року прогресивна некомерційна організація Avaaz повідомила про 25 мільйонів переглядів дезінформації, пов’язаної з кліматичними науками та відновлюваними джерелами енергії, лише за 60 днів у США.

Проблема посилюється і тим, що Facebook модерує свій контент у всьому світі нерівномірно.

Експрацівниця Facebook Френсіс Хауген повідомила, що 87% витрат Facebook на дезінформацію йде на англомовний контент, незважаючи на те, що лише 9% його користувачів розмовляють англійською.

«Аргумент»

MIXADV

цікаве