На тридцять першому році незалежності…

На демонтаж радянської символiки з будiвлi Кропивницької мiськради витратять 80 тисяч гривень. Це грошi з бюджету.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного. Чому зiрки, серпи та молоти знiмають через шiсть рокiв пiсля ухвалення Законiв про декомунiзацiю, пояснив керiвник пресслужби мiськради Сергiй Якунiн.

Радянськi символи хотiли прибрати та зберегти естетичну привабливiсть будiвлi, розповiв Сергiй Якунiн.

“Зiрки, серп та молот – єдине цiле з колонами. Тому будiвельники та майстри довгий час шукали технiчне рiшення цiєї проблеми, проводили експерименти. Врештi-решт визначилися i ось цей процес триває”.

Роботи виконують три працiвники пiдрядної органiзацiї.

Архiтектурний фрагмент у виглядi п’ятикутної зiрки, який демонтували з будiвлi мiської ради, передали на зберiгання в Музей мистецтв у Кропивницькому.

Про це на своїй сторiнцi у фейсбуцi повiдомила головна зберiгачка фондiв музею Валентина Ноженко.

В умовах проведення декомунiзацiї та демонтажу радянської символiки Музей мистецтв продовжує виконувати свою благородну мiсiю iз збереження фрагментiв архiтектури з метою подальшого використання для вiддзеркалення певної iсторичної епохи. Наразi ми отримали можливiсть поповнити фондове зiбрання музею знятим з будiвлi мiськради архiтектурним фрагментом у виглядi п’ятикутної зiрки, – йдеться в повiдомленнi.

У коментарі Точці доступу Валентина Ноженко зазначила, що музейники хотіли роздобути для фондового зібрання і серпи та молоти, але їх розбили під час демонтажу. Зірка наразі єдиний елемент радянщини, який є в музеї. Експонувати її поки не планують.

Для створення експозиції зірці потрібна компанія, – зазначила пані Валентина.

Нагадаємо, рoбoти з дeкoмунiзацiї будiвлi мiськради рoзпoчали минулoї субoти, 4 вeрeсня. Демонтують елементи вручну. Для цього використовують зубила та молотки. Бетоннi зiрки, серп та молот – єдине цiле з колонами. Тож, як повiдомили у мiськрадi, будiвельники довго шукали технiчне рiшення, як їх демонтувати, щоб не пошкодити колони. Мiсця, де були радянськi символи, вирiвняють шпаклiвкою, щоб зберегти естетичну привабливiсть будівлі.

І все це відбувається на  31-му році незалежності  і 7-ому році після прийняття закону про декомунізацію…  Невже хтось на щось у місті очікував?

MIXADV

цікаве