В Україні торік зачинилися 343 видавництва та 48 книгарень

Промосковськими силами ведеться тиха робота з кожним окремим архієреєм УПЦ МП із застосуванням підкупу

06/07/2022 AA 0

Промосковськими силами ведеться тиха робота з кожним окремим архієреєм, із застосуванням матеріальних чинників, щоб сформувати промосковську більшість. Про це йдеться в аналітичному матеріалі Духовного Фронту України. Цей сценарій напрацьований ще наприкінці […]

Минулого року в Україні припинили свою діяльність  343 видавництва та 48 книгарень. Про це повідомив мовний омбудсман Тарас Кремінь.

“Це досить кричуща цифра. Окрім того, за даними Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, через кризу 2020 року галузь зменшила обсяги виробництва книжкової продукції порівняно з 2019 роком за назвами на 23,3% і за сумарним накладом на 34,3%”, – написав він у фейсбуці.

Кремінь нагадав, що з 16 липня 2021 року почала діяти 26 стаття Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, яка регламентує використання державної мови у сфері книговидання та книгорозповсюдження. Омбудсман переконаний, що її дотримання призведе до покращення ситуації на книжковому ринку.

“Відтак частка книжкових видань державною мовою в загальній кількості назв книжкових видань, наявних у продажу в кожній книгарні або іншому закладі, має становити не менше ніж 50%. Реалізація цієї норми спрямована на підтримку українськомовної книги та збільшення частки громадян, які читають українською”, – зазначив він.

MIXADV

цікаве