У 2021 році кількість боржників в Україні зросла на 15%. Людям нічим платити за комуналку і за кредитами

Bellingcat: Накануне смерти Шишова стало известно о появлении сотрудников ФСБ в Киеве

03/08/2021 admin 0

В организации Bellingcat, которая занимается журналистскими расследованиями, комментируя смерть Виталия Шишова, заявили, что в Киеве присутствуют сотрудники российской ФСБ. Об этом, в частности, сказал журналист-расследователь […]

Середня зарплата по Україні зросла до 5 тисяч гривень Поштівка image 3

Українцям все складніше платити за рахунками, їх борги ростуть. З початку 2021 року кількість боржників в Єдиному реєстрі боржників збільшилась на 15%, а загальна кількість боргів – на 700 тис. одиниць.

Про це повідомляє Opendatabot.

Найсильніше ростуть заборгованості фізосіб по оплаті комунальних послуг – на 21,2%. Що можна зрозуміти враховуючи невпинне зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.

Якщо говорити про динаміку зростання боргів, то вона наступна:

  • на 21,2% – комунальні борги (+73 тис. боргів);
  • на 20,4% – кредитні борги (+244 боргів);
  • на 19,6% – борги по справах про адміністративні правопорушення (+158 боргів).

Йдеться про поштучне збільшення кількості боргів, їх суми не наводяться.

Читайте також: Мін’юст: підтверджені судом борги за комуналку списуватимуться з рахунків в банку автоматично

У Opendatabot нагадали, що людям, котрі опинилися в Єдиному реєстрі боржників, можуть забороняти виїзд за кордон. Для цього кредитору достатньо подати відповідне клопотання до суду. Так само він може отримати рішення суду про примусове стягнення заборгованості, і заарештувати/списати гроші з рахунку/рахунків боржника.

Якщо на рахунках буде недостатньо коштів, то у людини можуть автоматично списувати до 20% його щомісячного заробітку. Якщо раніше судові виконавці могли місяцями розшукувати рахунки боржників, то після впровадження в Україні автоматичної системи арешту рахунків, це роблять практично миттєво. Отже людина не встигне зняти готівку в банкоматі і дуже швидко втрачає доступ до своїх коштів.

MIXADV

цікаве