Лідери “Великої сімки” відмовилися визнати Кремль посередником по Донбасу

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг

16/09/2021 admin 0

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг. Його склав Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно з Соціологічною групою “Рейтинг”. Він складений відповідно до індексу оцінки […]

Лідери країн “Великої сімки” назвали Росію стороною конфлікту на Донбасі і закликали вивести свої війська та бойовиків з окупованого Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей

Про це йдеться в комюніке саміту, передає “ДС” з посиланням на “РБК-Україна”.

“Ми дотримуємося твердої думки, що Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником. Ми підтверджуємо нашу підтримку нормандському процесу для забезпечення виконання мінських угод”, — наголошується в документі.

Лідери G7 підтвердили підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

“Ми закликаємо Росію знизити напруженість і діяти згідно зі своїми міжнародними зобовʼязаннями, і вивести російські війська і техніку від східної границі України і з Кримського півострова”, — уточнюється в комюніке.

У Групі семи також закликали Росію і підтримувані нею збройні формування на Донбасі до конструктивної взаємодії і підтвердженню прихильності до перемирʼя.

“Ми підтверджуємо наші зусилля зі зміцнення демократії та інститутів України, заохочення подальшого прогресу в реформах”, — резюмується в документі.

Як повідомляла “ДС”, глава Євроради Шарль Мішель заявив, що Євросоюз сприймає Росію виключно як учасника війни на сході України.

MIXADV

цікаве