У Латвії депутат запропонував заарештувати збірну Білорусі з хокею і обміняти її на політв’язнів

Bellingcat: Накануне смерти Шишова стало известно о появлении сотрудников ФСБ в Киеве

03/08/2021 admin 0

В организации Bellingcat, которая занимается журналистскими расследованиями, комментируя смерть Виталия Шишова, заявили, что в Киеве присутствуют сотрудники российской ФСБ. Об этом, в частности, сказал журналист-расследователь […]


Несподівана пропозиція

У Латвії депутат запропонував заарештувати збірну Білорусі з хокею і обміняти її на політв'язнів

Арешт білоруського опозиціонера Романа Протасевича сколихнув світ. Нагадаємо, в неділю винищувач білоруських ВПС посадив літак Rayanair, який летів з Афін до Вільнюса. На борту був 26-річний Протасевич, якого і затримали в Мінську, звинувачуючи його в тероризмі. Сам Роман відомий тим, що був редактором телеграм-каналу Nexta, який активно висвітлював протести проти фальсифікацій Олександра Лукашенка на виборах.

Після інциденту з літаком Rayanair більшість країн Заходу припинили авіасполучення з Білоруссю. Втім, є політики, які закликають до більш рішучих дій.

Так депутат Сейму Латвії Айгарс Бікше виступив з пропозицією заарештувати хокеїстів збірної Білорусі, які перебувають в Ризі на ЧС-2021.

“У мене є пропозиція: Латвія затримує всю білоруську хокейну команду і випускає її на білорусько-латвійському кордоні в обмін на всіх політв’язнів білоруського терористичного режиму. З терористами не можна боротися депешами! Відповідь має бути гучною і відчутною!

Викрадення літака білоруським режимом стало останнім сигналом повної байдужості до прав людини і міжнародних відносин – це демонстрація абсолютної і грубої сили.

Тим, хто сподівається на зміни в Білорусі та хто може бути частиною цих змін, надсилається чіткий сигнал: ми будемо переслідувати вас всюди, і ваші прихильники на Заході не зможуть захистити вас! Це сигнал для тих, хто все ще думає чи бореться за свої основні права і можливість жити у вільній країні.

Ми, звичайно, можемо погоджувати позиції, чинити тиск і здійснювати інші дії, закріплені в міжнародному праві. Зрозумілим є одне: ЄС отримав удар по обличчю. Це принизливий сигнал про те, що ми не можемо захистити людей, які вірять в закони Європейського Союзу та захист, який вони гарантують.

Ми можемо поміняти прапори, покласти квіти, заморозити гроші прихильникам режиму, але це не змінить хід подій і не дасть надію кожному громадянину. Вони ніколи не дізнаються про ці наші зусилля, тому що думки в ЗМІ там давно “вичистили”, часто відключають інтернет.

Послання про те, що нам можна довіряти і ми зможемо їх захистити, потрібно передати крамарям в Борисові, працівникам заводів в Мінську. Зробити це можна, затримавши улюбленців терориста – білоруську хокейну команду.

Ми можемо чинити більший вплив, ніж можемо собі уявити. Для цього потрібна лише сміливість. Нам нема чого втрачати, ми вже втратили занадто багато свободи, почуття власної гідності і гордості! ” – написав Бікше.

Відзначимо, що раніше мер Риги Мартіньш Стакіс вирішив замінити офіційний прапор Білорусі на об’єктах, де проходять матчі хокейного чемпіонату світу, на опозиційний – біло-червоно-білий. У відповідь Міжнародна федерація хокею виступила із заявою, що вона є поза політикою і зажадала повернути прапор Білорусі або зняти прапори IIHF. Стакіс у відповідь заявив, що зніме прапори Федерації в місті. Додамо, що Латвія і Білорусь фактично вже розірвали дипломатичні відносини, відкликавши послів додому.

MIXADV

цікаве