У Кропивницькому закривають філію Донецького медуніверситету

У Кропивницькому закривають філію Донецького національного медичного університету.

Про це розповів тимчасовий виконувач обов’язків керівника відокремленого підрозділу вишу Сергій Нестеров, повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

За його словами, таке рішення ухвалила вчена рада університету, яка засідала у Кропивницькому, Краматорську та Маріуполі 12 травня.

У Кропивницькому філія працюватиме до кінця навчального року.

«Півроку тому була створена комісія, для того, щоб філія Донецького медуніверситету отримала відповідну ліцензію. Однак 24 березня міністерство освіти висунуло нові вимоги, які ставлять крапку у питанні розвитку Кропивницького, який не відповідає ліцензійним вимогам. Це стосується науково-педагогічного складу, адміністративно-господарської діяльність та інших вимог. Але основа — це науково-педагогічний склад, якого у нас немає, але він має бути у кожному місті освітньої діяльності, не тільки в університеті. До кінця цього року усі територіальні підрозділи вишів мають бути відокремлені і оформлені юридично, що у Кропивницькому, на сьогоднішній день, неможливо зробити», — наголосив Сергій Нестеров.

За його словами, на сьогодні у філії Донецького медичного університету навчається тисяча студентів з понад 20 країн світу, з них 400 — це іноземці, здебільшого з Єгипту, Марокко, Лівану та Індії:

«Новий навчальний рік у нас не почнеться. Прийнятий план, чекаємо на приїзд ректора, по студентам і по викладачам будуть враховані усі побажання. Їм запропонують перевестися в інші місця роботи, студентам в університет у Краматорськ або в інші виші. З іноземцями проблем не буде, бо вони навчаються по контракту на платній основі».

Заступниця голови студентського самоврядування, п’ятикурсниця Яна Соболь-Талибгизи каже: студентів ніхто не збирав і не повідомляв про закриття філії. Наразі усі чекають офіційного наказу:

«Студенти відкрито шоковані, що філію хочуть закривати. На сьогодні близько 70 студентів медуніверситету працюють у лікарнях міста і лікують хворих на коронавірус. Якщо люди заберуть свої документи під час закриття факультету, то деякі будуть змушені покинути навчання, бо фінансово вони не потягнуть оплату за складання нового договору та один навчальний рік. Студенти розгублені, не знають, що їм робити далі та у кого просити допомоги».

MIXADV

цікаве