В Україні визначили переможця конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України: що далі

“Перемир’я” на Донбасі закінчується? Для чого Путін створив нову кризу у відносинах з Україною

23/01/2021 admin 0

Не виключено, що президент Росії вирішить загострити конфлікт з Україною для відволікання уваги від внутрішніх проблем Володимир Путін / Getty Images   Зустріч в Нормандські форматі […]

В Україні визначили переможця конкурсу на найкращий ескіз Великого Державного Герба України.

Про це повідомив нардеп від “ЄС” Олександр Гончаренко.

“Визначили переможця конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України. Далі справа за Верховною Радою, яка має затвердити цей варіант конституційною більшістю”, – повідомив нардеп.

В Україні визначили переможця конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України: що далі

Як уточнює Цензор.НЕТ, Олексій Кохан – автор проєкту-переможця в конкурсі на Великий Державний Герб України.

Проєкт брав участь ще в конкурсі 1998 року, але тоді конкурс завершився нічим.

Всього у фіналі конкурсу брали участь 11 ескізів.

Автору були висловлені рекомендації з боку журі для доопрацювання роботи, зокрема зміни нижньої частини. На ній зображена синьо-жовта стрічка, на якій стоять частини герба – Лев і Архангел. У контексті негативних практик знищення державної символіки під час окупації та “російської весни” це сприймається вразливо, сказав голова журі геральдист Андрій Гречило. Також рекомендується уточнити обмундирування козака з мушкетом, розташованого вгорі герба.

В Україні визначили переможця конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України: що далі

Фото: Цензор.НЕТ

Гречило підкреслив, що це перший етап. Далі – офіційне затвердження герба.

Премія за друге місце не присуджувалася, ще одна робота посіла третє місце. Як сказав член журі Богдан Завітій, вона сподобалася своєю лаконічністю і сучасною подачею.

герб Ескіз, який отримав третє місце

Ескіз, який отримав третє місце / Фото: Суспільне

Гречило повідомив, що навіть у разі затвердження Великого Герба він матиме обмежене й урочисте використання. Основним, як у більшості країн, залишиться Малий Державний Герб – Тризуб.

Зазначимо, питання створення проєкту великого герба підіймали у 1991, 1996, 2001 та 2007 році, проте досі його так і не вдалося затвердити. Досі в Україні офіційно використовується лише малий герб.

19 лютого 1992 року Верховна рада затвердила Державний герб України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті. При цьому від початку затвердження тризуб вважався малим гербом України, та, відповідно до 20 статті Конституції, головним елементом великого Державного герба України.

MIXADV

цікаве