Що нам коронавірус, коли ми запланували свято…

Bioterrorism. Selective focus. Outbreak of the epidemic. Bokeh. Virus. Elimination. The concept of Microbiology. The concept of health care in medicine

 

Як все починалося… В Україні знайшли двох хворих на корона вірус, і готувалися до оголошення практично тотального пандемічного карантину по всій країні. Для цього призначили дату початку «свята небезпечної хвороби» – 12 березня. Але Кропивницький всіх обігнав, і вже 9 березня владно зкомкав урочистості на честь Кобзаря. Квіти прибігали покладати тихцем окремими купками, так немов для галочки, щоб народ не бачив, але знав через ЗМІ. Поява народного натовпу була відмінена, мабуть для звітності, що карантин вже розпочали.

Інша справа вересневі свята в Кропивницькому. Є масштаби, є фінансування, і можливо з тим існують для декого деякі відкати. То як тут можна не святкувати? А наслідки по карантину та кількості захворівших?   Тож відсвяткували день міста в Кропивницькому, провели «Вересневі самозвіти та АгроЕкспо. З 5-10 десяти осіб захворівши на корона вірус  по всій області на початку вересня зростання  стало дуже помітними. Для прикладу цифри по хворим на коронавірус  у жовтні при дуже теплій погоді. Та ще й згадані свята та масові заходи пройшли в «умовах безпечних натовпів». Приклад Сорочинського ярмарку владу в Кропивницькому не надихнув.

В області на ранок 4.10 -11 хворих; 6.10 – 20 хворих; 9.10 – 28 хворих;  13.10 – 30 хворих; 15.10 – 44 хворих; 18.10 – 52 хворих; 21.10 – 55 хворих;  22.10 – 89 хворих;  23.10 – 72 хворих;  24.10 – 97 хворих.  При цьому кожний третій мешканець області проживає в обласному центрі або поруч з ним.

Тішить в цих цифрах лише одне, що по кількості захворівши Кіровоградщина стабільно на почесному останньому місці.  На такий стан впливає що область передостання за кількістю населення,  має одні з найвищих комунальні тарифи та п’ятнадцята за рівнем середньої заробітної плати. То ж не всі «підозрілі» на хворобу століття мають можливість оплачувати недешеве тестування.  То ж дуже умовно є багато здорових. Тому мабуть і відстає область від України всієї…

Василь Чорний

MIXADV

цікаве