Накрило другою хвилею. Чому карантин через Covid-19 не потрапив в “референдум” Зеленського

Репресії проти кримських татар є гібридною депортацією з боку російської влади

19/05/2021 admin 0

Кримські татари зазнають постійних репресій з боку російської влади, яка тим самим намагається змусити їх мовчати або покинути півострів. Таку думку висловив російський адвокат Микола […]

Поки у Франції правоохоронці проводять обшуки у членів уряду (тих підозрюють у недбалому ставленні до своїх обов’язків під час пандемії), в Україні співачка Полякова шпетить в телеефірі главу МОЗ

Статистика захворюваності на Covid-19 в усьому світі йде вгору
Статистика захворюваності на Covid-19 в усьому світі йде вгору / УНІАН

Отже, в ефірі одного з телеканалів співачка Ольга Полякова влаштувала перепалку з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим. Вона почала доводити міністру, що спалах коронавірусу в Харкові не має відношення до її концерту в цьому місті, а відкриття проти неї кримінальної справи пов’язане з виборами. У відповідь міністр стверджував, що будь-які масові заходи, в тому числі концерти, є факторами, що впливають на зростання захворюваності. І не важливо, який артист проводить цей концерт. Нібито правильно відповів. Однак на історії з концертом Полякової всі продовжують ловити хайп: і сама співачка, і її упадає, і просто обожнювачі, які зазначають, що якщо карати за подібні вчинки, то всіх, а не влаштовувати вибіркову прочуханку.

Ми не дарма почали з перепалки Полякової зі Степановим. Все йде до того, що владі доведеться після виборів посилювати карантин. Як це вже робиться в усьому світі. Тобто концерти, всілякі шоу-програми, спортивні змагання в присутності глядачів і інші розважальні заходи потраплять під заборону. Спочатку часткову, а далі буде видно. А люди, які працюють у цьому бізнесі, досить популярні, щоб своїми висловлюваннями зіпсувати рейтинги влади загалом або її окремих представників.

Статистика захворюваності на Covid-19 у всьому світі йде вгору. Тому практично всі країни посилюють карантинні заходи. Так, у Португалії вводять режим надзвичайного стану, а у Франції — в Парижі і восьми інших великих містах (включаючи Марсель і Тулузу) — комендантську годину з 21:00 до 6:00. За словами президента Емманюеля Макрона, такий режим почнеться в суботу і триватиме протягом чотирьох тижнів. При цьому у Франції пройшла серія обшуків у високопосадовців МОЗ, щодо яких ведуться розслідування за скаргами пацієнтів і лікарів — їх підозрюють в недбалому ставленні до своїх обов’язків під час пандемії.

У Великобританії, де недавно побував Володимир Зеленський, планують трирівневі заборонені заходи. У районах високого ризику будуть закриті паби, бари, спортивні зали, розважальні центри, букмекерські контори, ігрові центри для дорослих і казино. Більшість районів країни можуть перевести на середній рівень — це значить, що теперішні обмеження збережуться, включаючи комендантську годину для закладів з 22:00. При цьому прем’єр-міністр Борис Джонсон, який сам перехворів на коронавірус, заявив, що всі торгові точки, школи і університети залишаться відкритими.

Свої особливості будуть і в Німеччині: при збільшенні числа інфікованих до 35 нових випадків на 100 тис. жителів протягом тижня маски зобов’язані будуть носити не тільки пасажири громадського транспорту і відвідувачі в закритих приміщеннях, а й люди, що знаходяться в будь-яких місцях тривалого і масового скупчення.

А що у нас? З одного боку, говорять про необхідність посилення карантинних заходів, але з іншого — центральна влада переводить стрілки на місцеву, а та намагається сподобатися виборцю перед виборами. Тому не поспішає виконувати всі приписи. Наприклад, прем’єр Денис Шмигаль недавно закликав Київ, Харків і Суми самостійно посилити протиепідемічні заходи і нагадав, що у них достатньо для цього повноважень. Ніби в уряді не в курсі, що місцева влада не буде зараз посилювати карантин. Вона добре розуміє, що після виборів, які через масовість на дільницях можуть спровокувати сплеск захворюваності, вводити нові заборони доведеться вже центральній владі. Ну, а місцева погодиться або не погодиться брати під козирок в залежності від впливу Банкової на обраних мерів і форматів коаліцій у місцевих радах.

Звідси просте запитання до президента Зеленського: якщо вже він вирішив запитати у народу про марихуану, ВЕЗ на Донбасі, довічне покарання для корупціонерів та інші маніпулятивні речі, то чому серед п’яти питань не знайшлося місця для значно актуальнішого і цілком конкретного — про формат карантину? Якщо в Європі влада між рейтингами і здоров’ям нації вибирає останнє, як і належить відповідальній владі, то Зеленському випала унікальна нагода запитати у самих громадян, чи готові вони на другий локдаун. Щоб можна було вибрати будь-який з двох варіантів, прикрившись голосом народних мас. Причому майже напевно це була б найчесніша відповідь. Але на Covid-19 рейтинг “слуг” не піднімеш…

 

MIXADV

цікаве