Відтворили побут козаків на Січі

Традиційно, курені мали назви земель, з яких приходили козаки - Полтавський, Черкаський тощо. Експозицію назвали нейтрально, в честь козаків-розвідників

Фото: 1news.zp.ua
Показали, як жили звичайні козаки у курені
Показали, як жили звичайні козаки у курені
Показали, як жили звичайні козаки у курені
Показали, як жили звичайні козаки у курені

В історико-культурному комплексі “Запорозька Січ” на острові Хортиця відбулося відкриття нової музейної експозиції – Пластунівського куреня. Куренем називали житло для загону козаків. Традиційно на Січі їх було 38.

“Відкриваємо експозицію, яку дуже давно просили відвідувачі комплексу. Наші гості можуть подивитися в музейних екпозиціях, як жив кошовий отаман, побачити козацьку пушкарню або січову канцелярію. Можна зайти до церкви, а також побачити козацький побут і ремесла. Але дуже багато наших відвідувачів хотіли дізнатися, як же на Січі жили звичайні козаки. Цей курінь – наша спроба історичної реконструкції такого важливого січового об’єкта”, – розповів генеральний директор Національного заповідника “Хортиця” Максим Остапенко, передає “Перший Запорізький“.

Експозицію підготували на основі реального історичного опису внутрішнього облаштування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада скасувала заходи, присвячені козацтву

Перша письмова згадка про запорозьких козаків датується 1 серпня 1492 роком. Тоді під селом Тягинею у Бериславському районі Херсонської області козаки взяли на абордаж османську галеру. Похід запорозьких козаків очолив князь Богдан Глинський. Вони захопили галеру й визволили з неї невільників.

MIXADV

цікаве