Вроджений імунітет до COVID-19 можуть мати до 50% людей – вчені

Вроджений імунітет до COVID-19 можуть мати до 50% людей - вчені

Коронавірус може бути не таким заразним, як вважали раніше

Дослідники з’ясували, що специфічний Т-клітинний імунітет до коронавірусу спостерігається у 20-50% осіб, які раніше не мали контакту з вірусом.

Вроджений імунітет до коронавірусу може мати більша кількість людей, ніж це вважалося раніше. Про це в п’ятницю, 18 вересня, повідомляє видання The Guardian з посиланням на статтю в British Medical Journal.
Видання посилається на шість досліджень, згідно з якими специфічний Т-клітинний імунітет до COVID-19 спостерігався у 20-50% осіб, які не були піддані контакту з цим вірусом.
При цьому, на думку авторів двох досліджень, така імунна реакція може пояснюватися перехресним імунітетом, який сформувався після контакту з іншими типами коронавірусів.
“Взятий разом цей корпус досліджень, що задокументував вроджену імунну відповідь на SARS-CoV-2, може спонукати осіб, які планують заходи проти пандемії, переглянути припущення з приводу того, як вимірювати частку населення, сприйнятливого (до коронавірусу – ред.), і розмах епідемії”, – йдеться в статті.
Відзначається, що таким чином, в порядку робочої гіпотези, висловлюються сумніви щодо версії, що через виявлення антитіл від COVID-19 у порівняно невеликої кількості людей пандемія коронавірусу, імовірно, триватиме довго.
“Дослідження являє собою вагоме нагадування того, що в імунології дуже небагато є напередвстановленим”, – йдеться в публікації.
Так, “контакт не обов’язково веде до інфікування, інфікування не обов’язково веде до хвороби, а хвороба не обов’язково викликає антитіла, які можна виявити”, вказує British Medical Journal.

MIXADV

цікаве