Стримування Росії. Американські бомбардувальники В-52 будуть регулярно патрулювати в небі над Україною

ОПУ пропонує дипломату Лубківському стати речником делегації ТКГ

01/10/2020 admin 0

Офіс президента та керівник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук пропонують посаду у контактній групі Маркіяну Лубківському Про це повідомляє Бабель. Журналісти заявляють, що за їхніми […]

Сьогодні, 14 вересня, три стратегічні бомбардувальники ВПС США В-52Н знову провели патрулювання в повітряному просторі України у супроводі винищувачів Повітряних Сил ЗСУ і проводитимуть такі патрулювання на регулярній основі

Про це заявили в Командуванні Повітряних Сил ЗСУ, інформує “ДС”.

“В-52 під прикриттям українських винищувачів взяли курс в акваторію Чорного моря для спільних дій з країнами-партнерами у сфері колективної безпеки. Такі патрулювання матимуть регулярний характер, адже місії В-52 в небі України, є частиною давно запланованого розгортання шести B-52 на авіабазі Ферфорд Королівських Військово-повітряних сил Великої Британії”, — розповіли в Командуванні.

Підкреслюється, що екіпажі B-52 забезпечують можливості колективної оборони для США, союзників по НАТО і партнерів, а також стратегічні та оперативні можливості для стримування Росії.

“Американські партнери є послідовними у своїх діях, підтримуючи Україну, як на дипломатичному фронті, так і в українському небі…. Стратегічні партнери України в черговий раз натякають російському керівництву, що не залишать Україну наодинці та не дадуть перетворити Чорне та Азовське моря у внутрішні озера РФ”, — заявили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.

Нагадаємо, американські стратегічні бомбардувальники В-52 у супроводі винищувачів ВПС України пролетіли над Україною 6 вересня.

Довідково: Boeing B-52 Stratofortress «Стратосферная фортеця» – американський стратегічний бомбардувальник фірми Боїнг, що стоїть на озброєнні ВПС США із 1955 року.

До нинішніх днів стратегічний бомбардувальник пройшов ряд модифікацій під сучасне озброєння. На висотах близько 15 тис. метрів він може нести різні види озброєння, в тому числі – ядерне. Втім, як показує бойовий досвід в Іраку та Афганістані, бомбардувальник успішно здатен наносити удари і на малих висотах. Загалом В-52 може нести до півсотні боєприпасів загальною вагою 31,5 тон.

Основне завдання, для якого В-52 розроблявся — доставка двох термоядерних бомб великої потужності до будь-якої точки СРСР. Сьогодні ж, внаслідок проходження глобальних модернізацій, його завдання значно ширші.

В-52 став одним із небагатьох легендарних літаків, які знаходяться на службі безперервно понад півстоліття. Незважаючи на те, що В-52 розроблявся в кінці 1940-х – початку 1950-х, він залишається основним літаком дальньої бомбардувальної авіації американських ВПС, поряд із надзвуковими B-1b Lancer, пара яких нещодавно працювала в українському небі.

Планується, що В-52 залишиться у такому статусі, як мінімум, до 2030 року.

MIXADV

цікаве