Литва визнала Тіхановску президентом Білорусі

ОПУ пропонує дипломату Лубківському стати речником делегації ТКГ

01/10/2020 admin 0

Офіс президента та керівник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук пропонують посаду у контактній групі Маркіяну Лубківському Про це повідомляє Бабель. Журналісти заявляють, що за їхніми […]

Литва буде надавати білоруському народу і його законним представникам політичну, економічну і фінансову допомогу. Світлана Тіхановска зараз змушена знаходиться в Литві

Сейм Литви проголосував за визнання лідера опозиції Світлани Тіхановскої єдиним президентом Білорусі. Про це йдеться на сайті литовського парламенту. Читайте також Євросоюз продовжив санкції проти Росії У відповідній резолюції йдеться про те, що Литва підтримує вимоги обраного глави білоруського народу Світлани Тіхановскої і Координаційної ради про проведення нових і прозорих виборів президента республіки.

Крім того, відтепер країна домовилася сприймати будь-які дії «незаконного глави Білорусі» Олександра Лукашенко у внутрішній і зовнішній політиці, зокрема укладення нових угод з Росією, як злочину проти білоруського народу. Литва буде надавати громадянам Білорусі і його законним представникам політичну, економічну і фінансову допомогу – щоб в республіці пройшли демократичні вибори.

Ситуація в Білорусі: хроніка 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тіхановску – 10,1%. Тисячі жителів Білорусі, не згодних з результатами виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. У перші дні протестів були затримані тисячі людей, пізніше багатьом з них призначили адмінарешти.

Лукашенко неодноразово заявляв, що ситуацію в Білорусі розхитують ззовні, і домовився з президентом РФ Володимиром Путіним спільно реагувати «в разі загострення ситуації в частині зовнішніх загроз». 27 серпня Путін допустив використання російських силовиків для придушення протестів у Білорусі.

В Євросоюзі заявили про невизнання результатів виборів і досягли угоди застосувати санкції проти білоруських чиновників у відповідь на фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти протестуючих.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram Переклад: Яна Ставська

Подробиці читайте на УНІАН:  https://www.unian.net/world/litva-viznala-tihanovsku-prezidentom-bilorusi-novosti-mira-11142683.html

MIXADV

цікаве