МЗС: Україна не допомагатиме РФ вирішувати її проблеми як держави-окупанта

ютос – тисни – підтримай!
Україна уважно стежить за подіями в окупованому Криму, однак не планує допомагати Росії вирішувати її проблеми, які виникли у зв’язку з окупацією українського півострова.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV, повідомляє Укрінформ.

«Ми уважно стежимо за подіями, які відбуваються на Кримському півострові. Безумовно, там ситуація, я  б навіть сказав, більш ніж критична. І немає жодних інструментів її вирішення з точки зору держави-окупанта – Російської Федерації. Але ми не плануємо допомагати Росії вирішувати її проблеми як окупанта», – зазначив Кулеба.

Глава МЗС наголосив, що відповідно до міжнародного права, цілковиту відповідальність за ситуацію на анексованому півострові  несе держава-окупант.

Водопостачання в Крим для громадян України відновиться, коли Росія забере свої війська з окупованих Криму і Донбасу.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр Олексій Резніков, відповідаючи на питання ведучого програми «Свобода слова на ICTV», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, ведучий задав питання щодо того, що в мережу потрапила доповідь окупаційної влади Криму про те, що водопостачання на півострів неможливо забезпечити силами Росії, і для цього все одно потрібні міждержавні стосунки між Україною і Росією, і чи зверталася РФ з приводу потенційних можливостей переговорів чи з приводу самого водопостачання.

«Мені про офіційне звернення РФ до України щодо водопостачання в Крим поки що невідомо, але якщо вони звернуться до офіційного Києва, буде дуже проста відповідь: звільняйте окупований Крим, звільняйте окупований Донбас, забирайте свої війська з території України, і ми відновимо водопостачання для громадян України у вільному Криму», – сказав Резніков.

Як повідомлялося, на базі Мінреінтеграції працює робоча група з розробки стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, частина цього документу буде непублічною.

«Аргумент»

Натисни – підтримай Сурму!