СУРМА

Карантин у Кропивницькому: застав дурного Богу молитися, а він і лоба проб’є, але не тільки собі…

 

 

Область і місто Кропивницький третіми в Україні долучилися до антикоронавірусного карантину,  після Черновицької та Сумської областей, ще 9 березня. Але каратинні дійства  впроваджувалися поступово, поки у другій половині дня 18 березня не дійшли до певного абсурду. Хоча певні риси абсурду були помітні одразу.

Цікава початкова деталь карантину. Розпорядження про карантин було підписане ще 6 березня, але його початок призначався не на наступний день 7-го, а чомусь лише з 9 березня. Ця обставина дозволила накласти певний негативний відбиток на вшанування 9 березня дня народження великого  українського генія Тараса Шевченка. Масові заходи, на які зазвичай влада шикувала та приводила на урочистості чиновників та студентів не відбулися. Влада виглядала, як перебуваюча на карантині, і мало хто з її представників прийшов тихцем покласти квіти до пам’ятника Кобзареві. Україну в Кропивницькому по-чиновницьки вирішили «приспати сховавшись за коронавірус».

Далі запровадили реальний карантин у школах, припинивши навчання. Але діти є діти, і від спілкування та дитячих майданчиках, батьки, які перебувають на роботі їх не в змозі убезпечити. Добре що частина дітлахів послідовно почала  сидіти біля телевізорів та комп’ютерів.

Потім за прикладом  Одеси та Львова згадали про кафе та ресторани, але пішли далі. Особливо на транспорті. Оголосили як могли про норму перевезення в десять пасажирів в тролейбусі та автобусі. Але родзинка від 18 березня – ввели норму з 12:00. Тобто вранці з мікрорайонів на роботу вивезли всіх хто вліз, а додому повертайся як хочеш. А декому додому пішки йти не одну годину!!!

Але самий цікавий момент карантину у Кропивницькому не спалах корон вірусу, до речі який виявити в області практично немає засобів, а продуктова паніка і спалах цінової дорожнечі. Вихід з карантину, тим кого іменем карантину відправили відсидіти вдома за «власний рахунок» буде дуже і дуже важким.  Є тут і причетність до цього і влади, бо не продумано і не додумано все до кінця. У фірмових магазинах «Ятрань», власником який є мільйонер, а за сумісництвом міський голова Андрій Райкович ковбаса, кажуть, не подорожчала. А от гречка, як пишуть у соціальній мережі, сягнула 53 грн. за кілограм.

Дивитись відеоролики з розумними словами і розумними закликами Райковича одне, де про ціни він, до речі, нічого не каже, а купляти в його крамницях  продукти зовсім інше. А ще на тлі штрафування за проблески роботи деяких кафе, не гарно виглядає цінова безкарність в супермаркетах. То кому карантин, а кому грошові жнива.

Свою лепту в організований хаос вносять московські попи, які невідомо чим кроплять вулиці обласного центру. Де гарантія, що то не розчин з вірусними збудниками? Отакий внесок в карантин “руского міра”, не рахуючи закликиходоти до їх храмів.

Мародери в торгівлі та транспорті  швидко пристосувалися до карантину. Навіть деякі перевізники почали вимагати підвищення плати за проїзд для десяти «щасливчиків» та відміни пільг для пенсіонерів, бо у них, вибачте, передбачаються збитки…   А чи є прибутки чи заробітки в карантині у пересічних громадян яких грабують і дограбовують? Чи потрібні коментарі до того що переживають нині прості кропивничани?

MIXADV

цікаве