ВСЕ Б НІЧОГО АБИ НЕ МОСКАЛЬ…

Набридло слухати маразматичні міркування Путіна про ”один народ”, який буцімто складається з українців (у вимові кремлівського шизофреника – укрАїнці), білорусів та населення РФ. (Яка нація там панівна – ясно навіть кролику). Про маріонеток соловйових, скабєєвих, суркових помовчу, бо – який піп, такий прихід. Вони ж виросли на образах своїх фольклорних героїв: Іванка-дурника, царівна-жаби, крокодила Гени та інших персонажів нереальної уяви. До історії у московських ”гігантів мислі” теж особливе ставлення – там є ”наукові трактати” про ”Київ – колиску трьох братніх народів”, спільність походження мови, традицій, культури, вірувань. Не буду вступати у дискусію з прихильниками теорії ”одного народу” – це все одно, що намагатися доводити ослу, що він не кінь. Знайшов ось у домашній книгозбірні чудову книжку ”Чужинці про Україну”. Корисне видання для пупінської пропаганди. Тут вже ”укрАїнцями”, ”хохлами”, ”малоросами” не відіб’єшся. Не буду цитувати записки візантійських, арабських, західно-європейських мандрівників, які у різні часи побували в Україні і на Московії. Зміст їхніх оцінок побаченого вкладений у одну фразу європейського дипломата й історика (1486-1566) С. Герберштайна. Він подає обширні відомості про Московщину, скрізь називаючи її ”Московітією” , а москалів ”московитами”. Мандрівник добре розрізняє українців від московитів, як і всі народи один від одного. Цікавим є його опис ярмарку, що відбувався у Люблині. На нього приїздять ”люди з різних сторін світу: московити, литовці, татари, ливонці, пруси, РУСИНИ, німці, угорці, вірмени, валахи і жиди”, – пише Герберштайн. Відомо, русинами у часи середньовіччя називали українців.
Та що там якісь візантійці чи європейці? Що пишуть самі росіяни минулого. Дослідник П. Шаліков, відвідавши Придніпров’я у 1803 році у захопленні відзначав: ”…очі мої не могли намилуватися побіленими хатами, чепурним одягом мешканців, ласкавим, милим поглядом тутешніх жінок…Загалом жінки тут милі, майже всі з ”томними” і разом з тим палкими очима, в котрих так яскраво виявляється чуйність душі і серця…Тут не Москва: де не скоро господиня дому вас уласкавить”…Досить велику різницю між москалям і українцями додає автор ”Подорожі через Південну Росію”, тобто Україну, Н. Всеволожський: ”І природа інша, і народ не той – риси обличчя інші”. Прислухайтесь, путінці, до слів свого співвітчизника І. Долгорукова, сказаних на землі України 1817 році: ”тут інша мова, інші звичаї…Дороги тут обсаджені деревами…Переїхавши з Москви до Києва, помічаєш велику різницю в обрядах і співах”. Зовсім відверто відзначав про ставлення українців до московитів А. Левшин у своїх ”Уривках з листів про Малоросію: ”Я мушу сказати про ненависть українців до великоросів…У цьому легко переконатися, бо часто почуєш, як українці кажуть – ”добрий чоловік, але москаль”.
Отож, панове кремлівські ”теоретики”. Ви нічого нового у своїй геополітичний і шовіністичний ненависті до вас з боку народів пострадянського простору не внесли. Ваш намір виразив стисло кількома словами колишній радник Путіна Андрій Ілларіонов, який подав у відставку на знак протесту проти урядового курсу Кремля.” Путін перебуває у полоні глибоко укоріненної жахливої омани – немає українського й білоруського народів, все це один російський народ. І місія Путіна: об’єднати їх у єдину державу – Російську імперію”.
Нет описания фото.
Юрій Матівос

MIXADV