Борги із зарплати в Україні – понад 3 мільярди гривень

Скандал в ЦРЛ Кропивницького

08/04/2020 admin 0

Працівники центральної районної лікарні у Кропивницькому стверджують, що потрапили у складну ситуацію через смерть 84-річної жінки від COVID-19. Учора їм повідомили, що заклад зачиняють на […]

В Україні заборгованість із зарплати становить понад 3 млрд гривень. Про це написала Уповноважений з прав людини Людмила Денисова на своїй сторінці Facebook.

“Станом на 1 січня цього року заборгованість із зарплати становила 3,03 млрд гривень. У 2019 році Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав людини отримав майже 7 тис звернень від громадян про порушення їх соціально-економічних прав”, — зазначила Денисова.

Денисова стверджує, що найчастіше українці скаржаться на борги із заробітніх плат , несвоєчасні виплати за лікарняними, затримку інших видів фінансової допомоги за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Зокрема заборгованість із зарплати станом на 1 січня 2020 року становить 3,3 млрд. грн, зазначає dt.ua.

Виплата зарплат “у конвертах” та незадекларована праця також набула значних масштабів.

“За даними Мінекономрозвитку з 28,5 млн працездатного населення України офіційно працевлаштовані тільки 12,8 млн”, — повідомила Денисова.

Раніше було зазначено, що уряд хоче ввести доплату 500 гривень за пізній вихід на пенсію окремих категорій. Таке рішення дозволить підвищити надбавки 1380 пенсіонерам.

«Аргумент»