Нестало видатного скульптора Кіровоградщини

​Україна відмовилась визнати президентом Лукашенка та інавгурацію

24/09/2020 admin 0

Міністерство закордонних справ України після додаткових нарад і консультацій сформувало позицію щодо оцінки інавгурації і політичного статусу Олександра Лукашенка. Про це у Twitter повідомив міністр […]

Сьогодні, 13 вересня 2019 року перестало битися серце Віктора Васильовича Френчка – скульптора, чиї роботи стали невідємною частиною історії та сьогодення нашого міста та краю.

Віктор Васильович Френчко народився 6 серпня 1949 року в селі Підзамочок Бучацького району Тернопільської області.
У 1964 році закінчив Бучацьку дитячу художню школу. З 1964 по 1967 рік навчався на скульптурному відділенні Київської державної художньої школи імені Т.Г. Шевченка.
Після її закінчення вступив до Київського державного художнього інституту на скульптурний факультет в майстерню народного художника СРСР, дійсного члена Академії мистецтв СРСР М.Г. Лисенка (1906-1972).
Віктор Френчко є останнім 106-м учнем видатного українського скульптора Михайла Лисенка, що навчався у Леонори Блох, яка в свою чергу була ученицею видатного французького скульптора кінця ХІХ – початку ХХ століття Огюста Родена.
У 1973 році В. Френчко з відзнакою закінчив інститут та був запрошений на роботу до Кіровоградського художньо-виробничого комбінату художнього фонду України. З цього часу Віктор Френчко мешкав в нашому місті.
Він був членом Національної Спілки художників України з 2012 року, лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у номінації «Національна традиція» (2009). У 2018 році цілком заслужено став
першим лауреатом міської художньої премії імені Бориса Вінтенка.
6 серпня Віктору Васильовичу виповнилося 70 років.

Твори В. Френчка, велика кількість яких присвячена видатним землякам, розташовані по всій області та за її межами. Це свідчення неабиякого значення творчості Віктора Френчка для Кіровоградщини та обласного центру.

Низький уклін Віктору Васильовичу за невтомні роки подвижницької творчої нелегкої праці, а його близьким – щирі співчуття.

Анатолій Кімнатний разом з Миколою Правдою 

MIXADV

цікаве