З міської ради у Верховну та «Як не здожену, то нагріюся»…

Вибори – це завжди гаряча пора. Тим більше нинішні – позачергові, у спеку, у час літніх відпусток. Але якщо наш вибір буде розслабленим і, не дай Боже, безвідповідальним, то це може обернутися великими бідами. Ми й так занадто часто балансуємо на краю прірви: економічної, політичної, безпекової. А так би хотілося, аби розумний, професійний, державницький парламент все-таки, хоч потроху наближав нас до розвитку і благополуччя. І як би там не було, але це таки великою мірою залежить від нашого усвідомленого вибору.

З міської – у Верховну

Серед кандидатів у майбутні парламентарі – аж четверо нинішніх депутатів міської ради: Володимир Зайченко, Анатолій Ларін, Сергій Капітонов та Олександр Цертій. Троє з них – від партій: Ларін від «Опозиційної платформи – За життя!», Олександр Цертій – від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Сергій Капітонов – від «Свободи».

Для Володимира Зайченка це вже не перший похід у Верховну Раду. У 2002 він пробував стати парламентарем від партії «Нова генерація України». а цього року був довіреною особою кандидата в президенти Ігоря Шевченка, який привіз із Давосу аж чотири зайві шапки.

Олександр Цертій – від «Народного фронту».

Амбіцій нашим депутатам не позичати. Усі вони досить активні на своїх округах або у міському житті. Деякі проводять свята для дітей або ж в інший спосіб тримають зв’язок з виборцями.

Володимир Зайченко – науковець, декан факультету економіки та менеджменту ЦНТУ (був членом фракції партії «Укроп»). Його дружина – засновниця ТОВ «Голос Кропивницького». Очевидно, це той голос, що віщає нам на зупинках у центральній частині міста, рекламуючи різні товари та магазини. Чи фірма не має жодного зиску, що не може найняти редактора, аби реклама не рясніла мовними недолугостями (одноразової допомоги Євгенії Шустер явно недостатньо)?

Молодий адвокат Анатолій Ларін встиг запам’ятатися тим, що заявляв разом із колегами по фракції про політичні репресії з боку поліції, а також зазнав нападу через своє голосування із земельного питання (йшлося про ділянку біля аеропорту, яку мали виділити під заправку). Журналісти також розкопали, що його машина «Хюндай» придбана за до смішного низькою ціною. Депутат, правда, пояснив, що купив авто в понівеченому стані й надавав власнику додаткові послуги. Які саме, не уточнив.

Олександр Цертій – відомий борець за справедливість, бізнесмен, один із найбагатших депутатів міськради. Компанії, в яких він значився бенефеціаром, лише за чотири останні роки вибороли перемогу в 65 тендерах на понад 25 мільйонів гривень. За минулий рік разом із дружиною задекларували понад 2 мільйона доходів від підприємницької діяльності та у вигляді зарплати, будинок на 700 метрів квадратних, Лексус, Мазду та дві чималі земельні ділянки. Та разом із тим і чималі кредитні зобов’язання.

Самвелович, де білборди?

Підприємець Тігран Самвелович Хачатрян п’ять років тому по 102-му округу балотувався від партії «Сильна Україна». Голова Спілки вірмен України в Кіровоградській області та нещодавно очолив громадську раду при облдержадміністрації. Але нинішня виборча кампанія за кількістю білбордів по місту виглядає скромніше, ніж святкування ювілею в 2015 році. Тоді, власне кажучи, завдяки численним вітанням на зовнішніх носіях реклами, він і здобув пізнаваність серед широкого загалу.

Як не здожену, то хоча б зігріюся

Приблизно так можна розцінювати шанси на перемогу деяких інших кандидатів. Сумно бачити серед них шанованого Івана Івановича Марковського, який у минулому скликанні виконував обов’язки міського голови. Він був очільником міської організації партії ВО «Батьківщина», та не знайшовши спільної мови із головою обласної Олександром Чорноіваненком, очолив міську організаію «Аграрної партії». Тепер від неї йде у парламент. Можливо, літньому вже Івану Івановичу варто було б поберегти надбаний авторитет і не розтринькувати його на відверто програшний проект?

На якусь кількість голосів сподівається і кандидат від партії «Сила і честь» Олександр Персіянов. Річ у тім, що кандидат у президенти Ігор Смешко («СіЧ» під його впливом) у нашій області набрав несподівано велику кількість голосів – більше дев’яти відсотків. Їх, безперечно, можна було б конвертувати у перемогу на парламентських виборах. Але для цього треба було провести чималу роботу і обрати дуже гідного кандидата серед відомих у місті людей. Олександр Персіянов хоч і декларує свої родові корені з нашого міста, але ж він абсолютно не відомий його мешканцям. Схоже, Ігор Смешко обрав на кандидування по 99-му округу людину грамотну, освічену, колишнього працівника апарату РНБО, але насамперед близьку до себе, а не до кропивничан.

А ось іншого кандидата – Сергія Нестерова, помічника ректора Донецького медичного університету, який з недавніх пір дислокується у нашому місті, уже трохи знають. Став він певною мірою відомим, коли студенти почали страйкувати і випливли серйозні проблеми і махінації із оплатою іноземними студентами за навчання. Сергій Нестеров у публічних розбірках представляв позицію ректорату. Тоді у соцмережах з’явились скріншоти зі сторінок, де вказується, що співзасновником антикорупційної громадської організації «Народне коло», керівником якої позиціонував себе Нестеров і яка нібито провела аудит в університеті, є також така собі Світлана Дадашева. Ця жінка внесена до бази «Миротворець» як представник волонтерської організації, що підтримує бойовиків. «Народне коло» ж уже на наших теренах відзначилась мало не вимаганням грошей у керівників підприємств та органів місцевого самоврядування на свої потреби. Нестеров балотується як само висуванець, проте є членом партії «Рух нових сил Михаїла Саакашвілі».

Від політичної партії «Громадянська позиція» балотується по округу завідуючий проктологічним відділенням обласного онкодиспансеру, заслужений лікар України Олексій Чалий. Крок досить сміливий з точки зору того, що заклад, в якому він працює, очолює батько іншого кандидата і нині нардепа Костянтина Яриніча. Та головний противник шанованого хірурга в цій кампанії – його непублічність.

Олександра Миколайовича Рудненка, начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління головного управління Національної поліції в Кіровоградській області можна умовно назвати бійцем невидимого фронту. Як відомо міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не має політичної сили, на яку мав би безпосередній вплив. Але він великою мірою фігура політична, яка потребує підтримки у парламенті. Тож, підготовлені, авторитетні кадри можуть стати, як ніколи, у нагоді. Тим більше, деякі адвокати вважають Олександра Рудненка працівником поліції грамотним, розумним і підкованим.

Нинішній депутат міської ради Сергій Капітонов від «Свободи», єдина жінка в цій чоловічій компанії, висуванка  «Радикальної партії Олега Ляшка», помічниця нардепа Марина Осіпова та кандидат від “Опоблоку”, головний інженер Кропивницького учбово-виробничого підприємства товариства сліпих Олег Шевченко зайвий раз нагадають виборцям про свої партії. Що ж, вибір є.

Залишилось його зробити. І не помилитись.

 

Світлана Орел

Читайте більше тут: http://www.kypur.net/z-miskoyi-rady-u-verhovnu-ta-yak-ne-zdozhenu-to-nagriyusya/ | Без Купюр

MIXADV

цікаве