Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення буде відновлено, – радник Зеленського Рябошапка. ВIДЕО

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 02-03.08.2021

04/08/2021 admin 0

  Ісламська Республіка Афганістан  Бойовики руху «Талібан» майже повністю захопили провінцію Герат та її столицю. Наразі з 17 районів міста під контролем урядових сил залишився […]

 
Відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення є однією з умов продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Як інормує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомив радник Володимира Зеленського та екс-міністр фінансів Олександр Данилюк.

“Хочу звернути увагу на те, що це рішення (відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. – Ред.) має бути ухвалено найближчим часом. Це є однією з умов для продовження успішної співпраці з Міжнародним валютним фондом”, – сказав О.Данилюк на брифінгу в Брюсселі.

За словами радника Зеленського з правоохоронної та антикорупційної політики Руслана Рябошапки, на такій позиції також наполягають європейські партнери.

“Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення буде відновлено. Плюс ми запропонували додатковий інструмент, який допоможе нівелювати негативний ефект, фактично амністію незаконно отриманих капіталів, яка відбулася завдяки рішенням Конституційного суду України”, – прокоментував він, відповідаючи на запитання журналістів.

Як повідомлялося, 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

КС дійшов висновку, що ст. 368-2 не відповідає “вимогам чіткості, точності та однозначності, тому суперечить юридичній визначеності як складовій принципу верховенства права, закріпленого в статті 8 Конституції України”.

Конституційний суд вказав, що конституційні приписи щодо презумпції невинуватості і неприпустимість притягнення особи до відповідальності за відмову давати свідчення або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів мають застосовуватися рівною мірою до всіх осіб. Конституція України не допускає звуження або скасування цих гарантій щодо окремих категорій осіб.

У Європейському Союзі спростували доводи КС про цю статтю. Пізніше країни G7 закликали Україну повернути відповідальність за незаконне збагачення.

MIXADV

цікаве