Офіційно: громада УПЦ МП не має законних підстав на перебування у храмі на Новомиколаївці

Громадська організація «Єлисаветградське православне товариство» з доброї волі дозволяла розміщення у Свято-Успенському храмі релігійної громади УПЦ МП. Наразі жодних юридичних підстав, які б передбачали їх перебування у приміщенні немає.

 

uspenskij 4

Нагадаємо, 23 січня міський голова Кропивницького Андрій Райкович запропонував громаді храму, основним меценатом у будівництві якого він є, перейти із УПЦ МП до помісної церкви – Православної церкви України.
Сам він заявив, що має намір передати приміщення храму помісній церкві. Після того відбулись збори прихожан, де прийняли рішення не переходити до ПЦУ.

Проте, юридично приміщення церкви парафії не належить. Воно є власністю громадської організації «Єлисаветградське православне товариство», яку заснував Райкович і його близькі.

Як повідомив «Гречці» керівник Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА Віталій Останній, юридично представники УПЦ МП орендували храм. До того ж, договір оренди сплив ще 1 грудня 2015 року. Наразі парафія знаходилась в храмі виключно з доброї волі власника.

У свою чергу під час прес-конференції на запитання журналістів про договір оренди колишній настоятель храму, а нині Єпископ Олександрійський і Світловодський УПЦ МП Боголєп заявив, що про такий документ не знає.

«Покажіть, де там мій підпис. Якщо такий договір існує, то я буду оскаржувати його в офіційному порядку. Бо якщо такий договір є, то моє сьогоднішнє звернення ще більш справедливе. Запевняю, я ніякі договори оренди приміщення ніколи не підписував», – сказав він.

Також Боголєп додав, що був у складі засновників «Єлисаветградського православного товариства», яке і є юридичним власником храму, але його звідти таємно вивели. У той же час він підтвердив – юридично храм дійсно належить вищеназваній громадській організації, а не парафіянам храму.

У той самий час Вадим Гуцул, керівник обласного управління юстиції сьогодні, 29 січня, вкотре зазначив: юридично, релігійна громада не має жодних документів, які б регламентували їх перебування в храмі. Згідно Державного реєстру права власності на нерухоме майно релігійна організація не має наразі договору оренди приміщення чи будь-яких інших документів, які б засвідчили право на користування. Рішення щодо долі приміщення може приймати лише власник – “Єлисаветградське православне товариство” на своїх зборах.

Очільник юстиції сподівається, що сторони конфлікту питання згодом вирішать шляхом перемовин. В іншому випадку, можуть включитись правові механізми і храм доведеться звільняти в судовому порядку за участі виконавчої служби.

 

MIXADV

цікаве