Філарет: наша церква стане другою по величині серед правосланих у світі

Нацбанк просить Раду зберегти банківську таємницю

24/11/2020 admin 0

У Нацбанку пропонують профільному комітету Верховної Ради не підтримувати створення єдиного реєстру рахунків фізосіб і юросіб та індивідуальних банківських сейфів. Про це повідомляє прес-служба НБУ у Facebook. […]

 

Рано чи пізно українці об’єднаються в одну велику церкву, що стане другою по величині у світі серед православних церков.

Таке переконання висловив почесний патріарх ПЦУ Філарет в інтерв’ю телеканалу “Прямий”.

“Об’єднання всіх православних українців обов’язково буде. Іншого шляху немає. Раз є держава, є своя українська церква, то православні мусять належати до цієї церкви. Зараз багато українців належать до російської православної церкви – під виглядом української. А ось тепер, коли ми отримали Томос і в Україні проголошена одна православна церква, то українські віруючі будуть приєднуватися до Української Православної Церкви”, – сказав Філарет.

Він зазначив, утім, що таке об’єднання може затягнутися, але воно буде.

“Це не значить, що в Україні не буде існувати російська православна церква. Буде. Але вона буде маленька, невелика”, – підкреслив Філарет.

Він додав, що вона буде мати такі ж права, як і українська православна церква.

“Але працювати нам треба багато, тому що силою не можна привести до єдності, як і ворожнечею, і звинувачуваннями. Цього не повинно бути, тому що об’єднує людей любов, а гріх роз’єднує. Якщо ми хочемо об’єднатись, треба любити один одного, не поминати минуле”, – наголосив Філарет.

Він закликав духовенство, єпископів, віруючих УПЦ ставитись з любов’ю до віруючих РПЦ в Україні.

“Тоді ми з’єднаємось і створимо велику церкву. Українська церква після об’єднання всіх православних українців буде другою після російської церкви по величині… А це значить, що вона буде відігравати у світовому православ’ї відповідну роль, тому що вона – велика. Так само, як і Україна. Україна через церкву зміцниться. І церква повинна впливати на наше суспільство морально – викорінювати неправду, несправедливість, корупцію, будувати справедливе життя на державних законах”, – сказав Його Святість.

MIXADV

цікаве