Ніякого майна Московського Патріархату в Україні немає – Коваленко

Майно належить кожній релігійній громаді.

В ефірі “5 каналу” ректор відкритого православного університету святої Софії-Премудрості, колишнiй прес-секретар Предстоятеля УПЦ МП Георгій Коваленко прокоментував, законопроект ВР про врегульовуватися переходу парафій Московського Патріархату до ПЦУ, зокрема, як врегульовуватимуться матеріальні питання.

“Наскільки я зрозумів, йдеться про ті поправки до закону, які якраз закладають механізми. Бо є норма закону, яка дає таку можливість і немає законодавчо визначеного юридичного механізму. З іншого боку ми маємо розуміти, що ніякого майна Московського Патріархату в Україні немає. Більш того, як немає майна церкви в цілому, як єдиної організації. Майно належить кожній релігійній громаді. І в цьому сенсі питання швидше не про майно, а про те, що громада має право обирати собі релігійний центр, тобто центр підпорядкування – місцевого єпископа, главу церкви на території України чи главу церкви за межами України. Це передбачається Конституцією – право і людини, і громади визначатися зі своїм віросповіданням і релігійною приналежністю”.

На запитання ведучої, чи важко нині священикам МП прийняти рішення, чи з Московським Патріархатом та РПЦ чи приєднатися до Православної Церкви України, Коваленко сказав: “Ну я думаю, що вибір священнослужителя насамперед служити Богові. Це удже важливий момент… Я думаю, що вибір між Москвою та вселенським православ’ям – зрозумілий, якщо Москва не хоче бути частиною Вселенського православ’я”.

«Аргумент»

MIXADV

цікаве