Кропивницький: Націоналісти відзначили день народження Провідника смолоскипною ходою (ФОТО, ВІДЕО)

Це справжнє визнання: Провідна газета Польщі назвала Залужного першим отаманом України (фото)

15/08/2022 AA 0

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залежний став героєм та улюбленцем усіх українців. Вагу його авторитету вже починають розуміти й за кордоном. Стратегічний талант Валерія Залужного не лише […]

По всій Україні 1 січня патріоти відзначають день народження Степана Бандери, цьогоріч йому виповнюється 110 років. Відтепер ця дата святкується на державному рівні.
Тож увечері націоналістичні організації Кропивницького зібралися біля Янгола, щоби пройти традиційною смолоскипною ходою по центральній вулиці.
Організували традиційний захід Кропивницька МО ВО “Свобода” та ВГО “Сокіл”, до маршу долучилися  “Правий сектор”, ГО “Бойове братство” та молодь.
Очолював колону голова Кропивницької ВГО “Сокіл”, депутат Міської ради м. Кропивницького Геннадій Маламен, який заряджав учасників ходи гаслами: “Провіднику української нації тричі: Слава!”, “Наша земля – наші герої!”, “Героям східного фронту – слава!”
Поперед колони крокував депутат Фортечної районної у місті ради Ігор Якименко, який задавав тон усім учасникам ходи, що запалили смолоскипи на честь Провідника українського народу.
На площі Богдана Хмельницького перед присутніми виступив голова Кропивницької організації ВО “Свобода”, депутат Міської ради м. Кропивницького Сергій Капітонов, який зазначив, що:
– Ми домоглися того, що відтепер день народження Степана Бандери відзначається на державному рівні, а рішенням міської ради у певні дати, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв,
 на комунальних закладах міста поруч з державними прапорами майорітимуть і червоно-чорні.
Згодом до мікрофона запросили місцевого історика, кандидата історичних наук Юрія Митрофаненка:
– Колись Степан Бандера сказав пророчі слова: “Настане день, коли один вигукне: Слава Україні!, а мільйони йому відповідатимуть: Героям слава!”
Ми повинні пам’ятати дуже важливий момент – Бандерівський націоналістичний рух на наших теренах не був привнесений, а мав тут своє коріння. Зокрема, за архівними даними КГБ, у 1950 р. був створений політичний паспорт Кіровоградської області, де зазначено, що потужній бандерівський рух у 1941 році був поширений у дев’ятнадцяти районах області і у м. Кіровограді. Ці дії були направлені на підтримку української державності, на підтримку православної церкви.
Нащадки не відповідають за минуле, але відповідають за пам’ять про нього.
Наприкінці заходу учасники акції виконали Славень українських націоналістів.
Олена Скочко
Нагадаємо: У Кропивницькому разом із державним підійматимуть і червоно-чорний прапор

MIXADV

цікаве