Морські дрони уразили танкери “тіньового флоту” РФ “Louise 1” та “Banda” у Чорному морі, – СБУ. ВIДЕО

Новий оператор президентського пульта Давид Арахамія зшиває голоси під новий Кабмін як команду для ідеального пограбування

16/07/2026 AA 0

Немає виборів восени — не біда, влаштуємо велике прання в Кабміні. Рейтинги самі себе в дурня не конвертують, а Арахамія став головним кінологом країни: він […]

Служба безпеки України у взаємодії із Військово-морськими силами уразила в Чорному морі танкери “Louise 1” та “Banda”, що входять до складу “тіньового флоту” РФ.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр СБУ.

Більше новин у Telegram-каналі Цензор.НЕТ

Морські дрони СБУ “Мамай” атакували танкери “тіньового флоту” РФ

Як зазначається, по суднах, які перебувають під санкціями України, відпрацювали морські дрони СБУ “Мамай”.

Дивіться також на “Цензор.НЕТ”: Один із моряків зафільмував палаюче судно “тіньового флоту” РФ в Азовському морі. ВIДЕО

Що про уражені танкери відомо?

  • Танкер “Louise 1” задіяний у транспортуванні російської сирої нафти в період дії нафтового ембарго країн G7 та ЄС. Судно вивозило продукцію з російських портів Балтійського та Чорного морів, вимикаючи систему автоматичної ідентифікації. Лише у 2026 році воно перевезло майже 3 млн тонн російської нафти марки Urals.
  • Танкер “Banda” також транспортував російську сиру нафту з портів Усть-Луга, Керч, Новоросійськ, Находка.

Під час атаки морських дронів СБУ авіація ворога намагалась працювати по них: стріляла з кулементів та скидала бомби, але безрезультатно.

Також читайте: Уражено 17 нафтових танкерів, два танкери-газовози, буксир, РЛС та інші військові об’єкти РФ, – Генштаб

Удари по “тіньовому флоту” позбавляють РФ коштів на війну

Ураження суден “тіньового флоту” – це системне позбавлення кремля грошей на війну. Саме ці танкери, всупереч міжнародним санкціям, перевозять російську нафту й наповнюють бюджет держави-агресора мільярдами доларів. Тому кожен удар по “тіньовому флоту” – це прямий удар по здатності рф продовжувати агресію. А кожне таке судно, як елемент воєнної машини РФ, є законною ціллю.

СБУ нагадує, що минулого тижня морський дрон СБУ Sea Baby відпрацював по підсанкційному танкеру “Blue” у виключній економічній зоні України в Чорному морі.

Автор: Ірина Дашківська 

Джерело: https://censor.net/ua/v4013768

MIXADV

цікаве