“З ним все добре, враховуючи контекст”. На журналіста Юрія Макарова напали з ножем, він у лікарні

Сікорський застеріг Навроцького від позбавлення Зеленського ордена Білого Орла та згадав про Шредера

08/06/2026 AA 0

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський розкритикував ініціативу Кароля Навроцького щодо позбавлення президента України Володимира Зеленського найвищої польської державної нагороди — ордена Білого Орла. Він нагадав, що кавалером […]

Юрій Макаров
Підпис до фото,Юрій Макаров – корифей української журналістики

Article information

Увечері 16 квітня невідомий напав з ножем і поранив Юрія Макарова, виконавчого продюсера Суспільного Мовлення і відомого українського журналіста.

Загрози життю 69-річного журналіста немає. Спершу “Суспільне” повідомило, що він у лікарні у важкому стані.

Згодом журналістка Тетяна Кисельчук опублікувала фото з Макаровим із госпіталю з поміткою, що Юрій жартує і посміхається.

“З ним все добре, враховуючи контекст”, – написала Кисельчук.

Як повідомляє поліція Києва, напад трапився біля одного з житлових комплексів Солом’янського району. За даними правоохоронців, “зловмисник несподівано вдарив ножем перехожого та втік із місця події”. Нападника ще не знайшли.

Поліцейські заявляють, що вилучили знаряддя злочину та інші речові докази.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею “тяжкі тілесні ушкодження” (ч. 1 ст. 121).

Журналісти “Суспільного” закликали міністра внутрішніх справ України взяти розслідування під особистий контроль.

“Особисто контролюю процес розкриття та розслідування цього зухвалого злочину”, – заявив очільник МВС Ігор Клименко.

За його словами, правоохоронці встановлюють особу нападника та ймовірні мотиви скоєного, а сам потерпілий уже дав перші свічення.

Голова комітету з питань свободи слова Верховної Ради Юрчишин повідомив, що надіслав депутатське звернення до Національної поліції з проханням “невідкладно розслідувати цей злочин та його мотиви”.

Хто такий Юрій Макаров

Юрій Макаров – український журналіст, який у 90-х став відомим завдяки роботі на ТРК “Студія 1+1”.

Юрій Макаров народився в 1955 році в Болгарії, в емігрантській родині. Родина повернулася до Києва, де Макаров закінчив романо-германську філологію і викладав французьку мову.

Юрій Макаров
Підпис до фото,Для покоління, що виросло в 90-х, Юрій Макаров став голосом українського телебачення

Більшості українців він відомий як телеведучий – одне з облич “раннього” каналу 1+1. Серед програм, які пам’ятають із 90-х – “Сніданок з 1+1”, “Спецпроєкт Юрія Макарова”, “Документ”. У 1998 він став головним редактором телекомпанії.

Восени 2007 року Макаров очолив журнал “Український тиждень”. Журнал мав амбіцію стати українським The Economist і видавався виключно українською, що на той момент був радше винятком з загальної тенденції.

Макаров залишив посаду шеф-редактора “Тижня” у вересні 2009 і відтоді – постійний колумніст видання.

Телеведучий Юрій Макаров під час презентації нового роману української письменниці Оксани Забужко "Музей покинутих секретів", Київ, 2009 рік
Підпис до фото,Телеведучий Юрій Макаров під час презентації нового роману української письменниці Оксани Забужко “Музей покинутих секретів”, Київ, 2009 рік

З 2015 року він працював співведучим ток-шоу “Війна і мир” (разом із Євгеном Степаненком) на каналі “UA:Перший”, та каналі Українського радіо “Культура”, у 2016-2017 роках – директором ТО документальних фільмів НТКУ, у 2017-2020 – член Правління НСТУ.

Нині – виконавчий продюсер Суспільного телебачення НСТУ.

Книги Юрія Макарова кілька разів потрапляли до довгого списку “Книга року BBC”.

В інтерв’ю BBC Україна у 2013 році Юрій Макаров розповідав про негативну “спадщину совка” і заявив, що зводить із ним свої рахунки.

“Я не знаходжу там нічого, за чим можна було б ностальгувати, геть нічого”, – заявив він тоді.

Напередодні нападу Юрій Макаров оголосив про вихід двосерійного документального фільму “Вальс із системою” про українську масову пісню 1950-60-х років.

Для покоління, що виросло в 90-х, Юрій Макаров став голосом українського телебачення, зокрема його інтелектуальної частини.

MIXADV

цікаве