Не вірте тому, що ви читаєте про російську нафту

Глава МЗС Ірану звинуватив Зеленського в атаці на торговельне судно та пригрозив відповіддю

26/07/2026 AA 0

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі звинуватив президента України Володимира Зеленського в атаці на іранське судно. Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у заяві глави МЗС Ірану, опублікованій […]

Друзі! Не вірте!

Не вірте тому, що ви читаєте про російську нафту та нафтопродукти, в тому числі в бездумних републікаціях багатьох наших ЗМІ, а саме про….

…”зменшення” російського експорту сирої нафти і нафтопродуктів. Цього, у всякому разі з Чорного моря, НЕ-МА-Є. На жаль. А Чорне море – це майже 40% морського експорту РФ.

Насправді спостерігалося деяке зменшення експорту тільки (!) сирої нафти в листопаді-грудні 2023. Причина була нам абсолютно зрозуміла, і ми про це кілька разів казали – дуже потужні шторми в Чорному морі.

В січні 2024 почали наздоганяти – зростання з 2,7 до 3,8 млн тонн по нафті (це +41,9%)… По нафтопродуктах теж зростання січень до грудня на 19,7% (з 3,5 до 4,1 млн тонн) – див. діаграму.

Експорт російської нафти

Чому ж наші ЗМІ пишуть інше? Є, як мінімум, 3 чинника:

1) беруть інформацію з… російських ділових ЗМІ🤣, які в свою чергу беруть інформацію… да-да, з Росстату.🤣

2) беруть інформацію з іноземних ділових ЗМІ, які беруть інформацію – ви вже здогадалися? – з російських бізнесових та офіційних джерел🤣

3) є ефект очікування хороших новин після успішних атак на російські НПЗ і інформація психологічно підганяється…. Там буде ефект, але не так швидко.

Тобто в цьому випадку маємо типову ІПСО.

Є ще один чинник, що стосується намагань великих та поважних іноземних ЗМІ оцінювати через дослідження теж поважних компаній. Але в цих випадках вони роблять суттєві помилки.

Чому? – не буду розповідати детально. Тому що ворог заважає технічними засобами. Джерело: https://censor.net/ua/b3472251

MIXADV

цікаве