Сектанти УПЦ МП вивозять барахло з Києво-Печерської лаври (ВІДЕО)

Чергує поліція, бо пиляли дзвони: як у Кропивницькому храм, у який колись пустили УПЦ, передають ПЦУ

31/05/2023 AA 0

Неподалік храму Успіння Пресвятої Богородиці по вулиці Авіаційній або, простіше кажучи, в парку Крючкова з п’ятниці чергує поліція. Бо минулого тижня міська рада передала релігійну […]

Семінаристи УПЦ МП почали вивозити майно з Києво-Печерської лаври. Зокрема, вивозять книги з бібліотеки, а також меблі та особисті речі.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

“Семінарист повідомив, “просто так” і “оскільки невідомо, що буде до 29 числа”, – пише видання.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко прокоментував те, що відбувається. За його словами, семінаристи вивозили бойлери, столи та інше.

“І так само намагалися вивезти якісь інші речі, на які громадяни донатили, щоб лавра могла жити. Яким чином вони вивозять це майно – ще треба окремо розібратися. Наше головне завдання було зберегти державне майно і зрозуміти, яким чином вони користувалися майном упродовж багатьох років. Тому сьогодні почала працювати комісія”, – сказав Ткаченко.

Він додав, що у разі відсутності речей, які перебувають у державній власності, буде кримінальна відповідальність. До того ж комісія має бути завершена до 29 березня, і тоді будуть оприлюднені дані.

Ткаченко зазначив, що автомобілі семінаристів перевіряють під час виїзду, тож він виключає, що щось важливе могли вивезти у такий спосіб.

“Є питання щодо мощей, що розміщені в печерах, але зараз доступ до печер перекрито. Тому я сподіваюся, що нічого кримінального не буде. Якщо буде – відповідальність негайно”, – зазначив міністр.

Як відомо, чоловічий монастир УПЦ МП (Свято-Успенська Києво-Печерська лавра) зобов’язали до 29 березня звільнити будівлі та споруди Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Документ надійшов від в. о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Олександра Рудника. Як ідеться в тексті попередження, міжвідомча робоча група встановила порушення монастирем умов договору щодо використання державного майна.

Як повідомлялося, очільник УПЦ МП митрополит Онуфрій заявив, що Києво-Печерська лавра була побудована вірними їхньої Церкви, а “іншої тоді не було”. Він вважає, що “несправедливо не давати їм дозволу служити в цьому святому місці”.

Міністр культури та інформаційної політики наголосив, що Києво-Печерську лавру найперше повинні покинути підсанкційні особи з УПЦ МП, окрема митрополити Антоній та Павло.

Керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський та Броварський Антоній Паканич заявив, що держава “відбирає майно законних власників, а на державному рівні узаконюють церковне рейдерство”, маючи на увазі рішення про виселення УПЦ МП із Києво-Печерської лаври.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fradiosvoboda.org%2Fvideos%2F206006798689920%2F&show_text=0&width=380

«Аргумент»

MIXADV

цікаве