Швейцарія утилізує старі системи ППО замість передачі їх Україні

Ментальність російської орди

26/03/2023 AA 0

 Для того, щоб відправити сотні тисяч росіян на загарбницьку велику війну проти України і вести її вже понад рік, Кремлю не потрібно докладати значних ідеологічних […]

Швейцарська армія зараз утилізує системи протиповітряної оборони Rapier, які би могли використовуватися в Україні. Джерело: NZZ magazin

Швейцарія утилізує старі ЗРК.

Повідомляється, що Швейцарія здає на металобрухт старі зенітно-ракетні комплекси. Наразі країна має у своєму розпорядженні 60 систем. Першу партію системи озброєння Rapier вже утилізовано. Далі планується утилізувати ще три.

За повідомленням, ракети старі, але при цьому не є повністю застарілими. Їх можна ефективно використовувати проти низьколітаючих цілей, таких як безпілотники, — каже військовий експерт. Rapier також могли б знищувати винищувачі або гелікоптери.

Таким чином, за словами експерта, Україна могла б захистити цивільну інфраструктуру. Утилізація ракет викликала бурхливу реакцію серед політиків безпеки. Це абсурд, що ми знищуємо оборонну зброю в Швейцарії, — каже член Національної ради Франсуа Пуантет.

Він підтримує передачу ракет Україні. Як наголошує віце-президент Комісії з політики безпеки, це було б юридично можливо. Теоретично перепродаж Rapier також був би юридично можливим, — підтверджує національний радник Мауро Туена. Проте потім додав, що це може суперечити політиці нейтралітету, якого притримується Швейцарія.

Що відомо про Rapier

Швейцарська армія закупила Rapier у Великої Британії в 1980-х роках. Блок містить пускову установку та радіолокаційну систему. Як повідомляється, Rapier є системою британського виробництва, тому іноземні системи, які були виведені з експлуатації, мають бути продані назад у країну-виробника. При цьому, повідомляє Федеральна Рада, Швейцарія не зобов’язана вимагати заборони на реекспорт.

Політик з безпеки Майя Рінікер заявила, що згідно з чинним законодавством, Швейцарія також може повернути системи до США без жодних умов. Якщо геополітична напруженість залишатиметься такою високою, американці, ймовірно, подадуть запит, — каже Рінікер.

За її словами, Швейцарія повинна підготуватися до таких запитів і підготуватися політично.

https://www.online.ua/

MIXADV

цікаве